reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube reklam konusunda tepki çeken bir adım attı

Dünyanın en büyük video platformu konumunda yer alan olan YouTube, reklam konusunda gerçekten önemli sayılacak bir adım attı.

YouTube, bildiğiniz üzere gelirlerini reklamlar üzerinden kazanan bir platform. Videoların içerisinde gösterilen reklamlar sayesinde firma hizmet vermeye ve ihtiyacından çok daha fazlasını kazanmaya devam ediyor.

Ancak mevcut reklam gelirleri firmaya artık yetmiyor gibi görünüyor. Yapılan yeni değişiklik ile artık içerik üretici seçmese dahi tüm videolarda reklam gösterilecek.

Konu hakkında YouTube’dan yapılan açıklamada, “YouTube, platformdaki tüm içerikten para kazanma hakkına sahiptir ve reklamlar, YouTube İş Ortağı Programı’nın parçası olmayan kanalların videolarında gösterilebilir” cümlesi yer alıyor.

Buradan YouTube İş Ortağı Programı kapsamında olmayan kişilerin videolarından elde edilen reklam gelirinin, içerik üretici ile paylaşılmayacağı anlaşılıyor. Bu da oldukça kötü görünüyor ve tepki çekiyor.

Yine YouTube’dan yapılan açıklamaya göre yeni dönem haziran ayı itibarıyla başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube reklamlarını ortadan kaldırmak mümkün

Evet videolarda reklam görmek istemiyorsanız bunu kaldırabiliyorsunuz. Ancak bunun için Premium üye olmanız gerekiyor. Peki bunun için Google’a ne kadar ödemek gerekiyor?

2 aylık ücretsiz deneme süresi olan Premium için firmaya ayda 16,99 TL verilmesi gerekiyor. Bu paket içerisinde firmanın müzik servisi de yer alıyor. Bu arada Premium paket aldığınız zaman videoları indirebilir ve arka planda kesintisiz olarak açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın