reklamı kapat

POPÜLER

virgin galactic

Virgin Galactic, VSS Unity testiyle bir kez daha uzaya çıkış yaptı

Virgin Galactic firması bugün önemli bir başarıya imza attı. İki yıldan sonra firma bir kez daha uzaya çıkmayı başardı. İşte detaylar;

Virgin Galactic, bugün VSS Unity uzay aracını bünyesindeki personel ile beraber test amacıyla uzaya çıkardı. Bu araç uzaya bir roket ya da tamamen tek başına çıkmadı.

Firma Virgin VMS Eve hava aracını kullanarak VSS Unity’yi 44 bin feet yükseğe kadar çıkardı ve bundan sonra VSS Unity’yi kendi başına bıraktı. Bu noktada roket motorunu ateşleyen Unity, ses hızını üç kez aşarak uzaya çıkış yaptı.

Bu başarı firma için çok önemliydi çünkü şirket çok uzun zamandır uzaya gidemiyordu. Aslında bu deneme de çok daha önce yapılacaktı ancak süreçte çok ciddi bazı sorunlar yaşanmıştı.

Son VSS Unity başarısı, firmanın 2019’dan bu yana yapılan ilk uzay uçuşu oldu. Firma bunu şimdiye kadar toplam üç defa yapabildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz haftalarda Virgin Galactic SpaceShip III tanıtılmıştı

Virgin Galactic SpaceShip IIIfütüristik geleceğin retro çizgideki bir üyesi konumunda. Bu uzay aracının amacı tam olarak uzaya turist götürmek.

SpaceShipTwo ile temelde aynı görünen ancak bu sefer hem modülerlik hem de bakım konusunda daha iyi olduğu aktarılan yeni uzay aracı, özellikle parlak üst kaplaması ile dikkat çekmişti.

2022 itibarıyla uzaya turist götürmeye başlamak isteyen Virgin Galactic, SpaceShip III ile uzay turlarının daha sık yapılabileceğini aktarıyor. Bu da firmanın süreçten para kazanabilmesi adına çok önemli görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Helikopterler varken neden uçan taksiler geliştiriliyor?