reklamı kapat

POPÜLER

netflix youtube

YouTube reklamlarından bıkanlara daha uygun fiyatlı “Premium Lite” geliyor

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube, yeni bir Premium paket geliştiriyor. Bu sefer Premium Lite geliyor. İşte detaylar;

YouTube Premium, biliyorsunuz uzun zamandır hayatımızda ve Türkiye’de de yer alıyor. Kişiler bu pakete aylık 16.99 TL vererek reklamlardan kurtuluyor, YouTube Music servisine giriş yapabiliyor, video indirebiliyor ve arka planda video / müzik açabiliyor.

İşte bu paket pahalı gelenler için Avrupa’da Premium Lite paketi test edilmeye başlandı. Şimdilik herkese açık olmayan Premium Lite , Avrupa’da aylık 11.99 euro olan Premium yerine aylık 6.99 euro fiyat etiketine sahip olacak.

Peki burada normal Premium yerine Premium Lite alınırsa kayıp ne olacak? Bu pakette sadece reklamlar ortadan kaldırılacak. Yani Premium için sunulan tüm imkanlar kaybedilecek.

Premium Lite paketi bu açıdan direkt olarak YouTube reklamlarından bıkanlara hitap ediyor ve çok büyük ilgi görecek gibi görünüyor. Paketin yakında herkese açılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube için kısa süre önce Süper Teşekkür özelliği gelmişti

YouTube Süper Teşekkür, kişilerin favori YouTuber’ları ya da içerik üreticileri maddi olarak desteklemesi için geliştirilen en yeni özelliklerden birisi konumunda.

Videolar içerisindeki beğenme, beğenmeme ve paylaşma menüsünün yanına bir kalp içinde dolar işareti olarak eklenen Süper Teşekkür, aslında temel olarak bir bağış sistemi.

Bu sistem aracılığıyla faydalı bulduğunuz bir video üzerinden içeriği üreten kişiye 2 dolar, 5 dolar, 10 dolar ya da en üstte 50 dolar gönderebileceksiniz. Bu rakamlar elbette her ülkede farklılık gösterecek.