reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube’un mobil uygulamasında yer alan özelliklerden biri artık web’de

YouTube, geçtiğimiz yıl çıkardığı ancak sadece mobil versiyonuna dahil ettiği “arkadaşlarla mesajlaşma” özelliğini nihayet masaüstüne de getirdi.

YouTube her ne kadar esas olarak bir video paylaşım platformu olsa da kullanıcılar için sosyalleşebilecekleri bir alan da sağlıyor. Ne kadar popüler olduğu sorgulanan mesajlaşma özelliği de bunlardan biri. İlk olarak Ağustos 2017’de duyurulan mesajlaşma özelliği, platformun sosyal medya yönünü güçlendiriyor. Başta sadece mobil uygulama için duyurulan bu özellikle platform içindeki arkadaşlarınıza özel mesaj gönderebiliyorsunuz. Tabii bunun için önce listenizde arkadaşlarınız ekli olmalı… Yapılan yeni duyuru ise mesajlaşma özelliğini masaüstü siteye de dahil ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paylaşmanın yeni yolu

Yeni özellikle beraber artık tarayıcıda açtığınız platformda izlediğiniz videoları paylaşmak için “Paylaş” düğmesine tıklarsanız yeni bir sekme daha beliriyor. Bu sekmede videoyu sadece sosyal ağlarda değil arkadaşlarınızla da paylaşabileceğiniz belirtilmiş. “Gönder” kısmında kayıtlı arkadaşlarınızı bulup videoyu gönderebilirsiniz. Sekmenin altında ise “Tanıyor olabileceğiniz kişiler” listesi yer alıyor. Bu liste aracılığıyla arkadaşlarınızı bulup ekleyebilir, konuşma başlatabilirsiniz.

Mesajlaşma özelliği içinde videoyu oynatabilir, gönderen kullanıcının iletisini de beğenebilirsiniz. Konuşma geçmişi ekranın sol alt kısmında ise yeniden beliriyor ve kaldığınız yerden iletişim kurmaya da devam edebiliyorsunuz. Bu açıdan Gmail’de kullanılan Hangouts’u andırıyor. Özelliğin mobil versiyonunun tanıtımını haberin devamındaki videodan izleyebilirsiniz.

Video