reklamı kapat

POPÜLER

YSL’den bir yöneticiyi daha kapan Apple geleceği moda dünyasında mı arıyor?

Geçtiğimiz yıldan beri Nike, TAG Heuer ve Burberry gibi moda devlerinin üst düzey yöneticilerini transfer ederek takipçilerinde merak uyandıran Apple, geçtiğimiz yıl doğrudan Tim Cook’a bağlı “Özel Projeler” biriminde çalışmak üzere Yves Saint Laurent’dan Paul Deneve’yi getirmişti. Şimdi yine YSL’den transfer edilen Catherine Monier’nin de bu ekibe katılacağı açıklandı.

Çeşitli kaynaklara göre Deneve’nin Apple’daki Özel Proje ekibi, resmi Apple mağazalarını giyim ve giyilebilir ürünlerin satılabileceği ortamlar haline getirmekle meşgul. Apple’ın iWatch veya iTime adlı saatini de önümüzdeki sonbaharda çıkarması beklenirken firmanın mağazalara moda ve giyim kategorilerini ufak ufak entegre etmeye başlaması tuhaf olmaz.

iPhone ve iPad’le yakaladığı ancak son zamanlarda kaybetmeye başladığı ivmeyi tekrar kazanmak için Apple’ın nasıl adımlar atacağı uzun bir süredir merak konusu. Kimileri Cupertinolu firmanın akıllı ev teknolojilerine ve nesnelerin internetine odaklanacağını düşünse de, son zamanlarda moda dünyasından gelen transferler ve mağazalardaki moda departmanına ilişkin söylentiler, Apple’ın geleceği moda ve teknolojiyi buluşturmakta gördüğüne işaret ediyor.

YORUMLAR