reklamı kapat

POPÜLER

bistro

Yüz tarama teknolojili mama kabı Bistro ile kedilerinizin beslenme düzenini ayarlayın [Video]

İşe gittiğinizde kediniz evde ne yapıyor diye düşündünüz mü? Tatile çıktığınızda aklınız kedinizde mi kalıyor? Evcil hayvan beslemek zorlu ve sorumluluk isteyen bir süreç; Bistro da bu süreçteki yükünüzü biraz hafifletmek istiyor. Son teknoloji eseri mama kabı, kedinizin sağlığını sizin kadar düşünüyor.

bistro
Bistro, 42ARK‘ın kediler için başlattığı bir Indiegogo projesi. Oldukça detaylı hazırlanmış olan cihaz, kedilerinizi düzenli ve sağlıklı olarak beslemeyi amaçlıyor. Yüz tanıma teknolojili kamerası sayesinde kedinizin yüzünü okuyor ve eğer birden fazla kediye sahipseniz, hangisinin beslendiğini size bildiriyor. Özel bir tartı ve mama kabından oluşan Bistro, kedinizin düzenli olarak su ve mama ihtiyacının karşılanmasını sağlıyor.

bistro
Özel uygulaması sayesinde kedinizdeki fiziksel değişimleri de yakından takip eden Bistro, tartı aracılığıyla kedinin vücut ağırlığını düzenli olarak ölçüyor. Gün içerisinde ne kadar su, ne kadar mama tükettiğini grafiklerle görebiliyorsunuz. Herhangi anormal bir değişiklikte ise telefonunuza mesaj atmayı ihmal etmiyor. Gövdesinde bulunan kamera sayesinde canlı olarak kedinizi izleme olanağı sağlayan cihazın uygulaması aracılığıyla sağlık tavsiyeleri alabileceğiniz gibi, kedinizin doğru porsiyonlarda besin tüketmesini sağlayabilirsiniz. Hala Indiegogo’da fon toplayan projeye buradan destek verebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR