reklamı kapat

POPÜLER

Marvel’ın yeni Thor’u bir kadın

Marvel‘ın gökgürültüsü ve şimşek tanrısı Thor, yeni çizgi roman serisinde artık bir kadın olacak. Marvel evreninin en eski süper kahramanlarından biri olan Thor’un cinsiyet değiştirmesiyle, hikaye çizgisinde önemli bir kayma meydana geliyor. Ancak yapımcılar yeni Thor’un eskisinin yerine gelen bir karakter değil, Thor’un bizzat kendisi olacağının altını çiziyor.

Ekim ayında çıkacağı duyurulan yeni seriyi Jason Aaron kaleme alacak. Çizgi romandaki orijinal Thor ise 1962’de Stan Lee, Larry Lieber ve Jack Kirby tarafından yaratılmıştı. Kibirliliğinden ötürü babası Odin tarafından Dünya’ya gönderilen Thor, hafızasını kaybederek Dr. Donald Blake kimliğini benimser. Ancak daha sonra Mjölnir adlı çekicine kavuşan Thor, güçlerini geri kazanır. Gökgürültüsü ve şimşek tanrısı Thor, daha sonra The Avengers’ın kurucularından biri olacaktır. Yeni serideki hikayenin bu orijinal hikayeyi benimseyip benimsemeyeceği merak konusu.

Jason Aaron’ın açıklamasına göre yeni Thor; Marvel’ın Captain Marvel, Storm ve Black Widow gibi karakterleriyle sürdüregeldiği güçlü kadın karakter geleneğini devam ettirecek. Üstelik yeni Thor, eskisinin yerine gelen geçici bir karakter değil; Mjölnir’in yüce sahibi Thor’un ta kendisi.

thor

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Marvel’ın yeni Thor’u bir kadın” için bir cevap

  1. Aladdin Keykubat dedi ki:

    Büyük saçmalık. Önceki filmleri unutucaz öyleyse? Saçmalardan seçmeler.