reklamı kapat

POPÜLER

Marvel Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder için “çift Thor” açıklaması

Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü evresinde izleyeceğimiz Thor: Love and Thunder için yönetmen Taika Waititi‘den ilginç bir açıklama geldi.

Natalie Portman’ın Thor unvanını üstleneceği Thor: Love and Thunder filmi, sinematik evrenin 4. fazında en çok merak edilen yapımlar arasında yer alıyor. Taika Waititi‘nin uğruna Akira filminden vazgeçtiği serinin dördüncü filminin kadın Thor’u sinematik evrene nasıl ekleyeceği merak ediliyor. Çizgi roman okuyucularının bildiği üzere, kahramanımız Mjolnir’i kaldırma kudretini kaybediyor. Ancak hikaye burada ilginçleşiyor. Çünkü Mjolnir’i yeniden kaldıran isim Jane Foster oluyor. Thor çekici tekrar geri istediğinde işler planladığı gibi gitmiyor. Sonunda ismini de Jane’e devreden kahramanımız “Odin’in oğlu” olarak anılmaya başlıyor. Yani yola isimlendirme açısından tek bir Thor’la devam ediyoruz. Filmde ise işler farklılaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir değil iki Thor olacak

Jane Foster’ı canlandıran Natalie Portman’ın, sinematik evrene Mjolnir’i kaldırmak üzere döneceği açıklandıktan sonra Chris Hemsworth’ün bu unvanı kaybedeceği düşünülmüştü. D23 kapsamında ET‘ye röportaj veren Taika Waititi ise aksini söylüyor. “Portman Thor’a dönüşecek. Ancak diğer Thor’un da var olmaya devam edeceğini söyleyeyim. Hemsworth’ün orijinal Thor’u. Yeni kahraman ise kadın Thor olarak anılmıyor. Çizgi romanlarda Kudretli Thor olarak geçiyor. Daha mutlu ve heyecanlı olamazdım.” diyen Waititi, Hemsworth için de kapıları kapatmıyor. Bu durumda kahraman ismini tamamen devretmeyecek gibi görünüyor. Halihazırda senaryo detayları fazlasıyla silik olan filmde bizi nelerin bekleyeceğini bilemiyoruz elbette. Ancak Hemsworth’ün sinematik evrende yepyeni bir silaha daha sahip olduğu düşünülünce, Mjolnir yer değiştirse de diğer Thor’un ikinci bir silah arayışına girmesine gerek kalmayacaktır. Hatta Mjolnir’i kaldırmaya “layık olmayan” Thor’un böylelikle bambaşka bir serisi dahi olabilir. Zira aynı isimli benzer bir çizgi roman serisi bulunuyor. Bu seride Jarnbjorn isimli bir balta kullanan Thor’un filmde de yola Stormbreaker ile devam edeceğini düşünüyoruz.

Yeni film 5 Kasım 2021‘de vizyondaki yerini alacak. Senaryoya dair detayların 2020’nin başlarında belli olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Breaking Bad filminden ilk fragman