reklamı kapat

POPÜLER

ZTE’den bütçe zorlamayan, Android Nougat’lı iki yeni telefon geliyor

Son olarak arzu edildiği gibi bitmeyen ZTE Hawkeye projesiyle gündeme gelen ZTE şimdi iki yeni akıllı telefonla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu cihazların ismi Blade V8 Lite ve Blade V8 Mini olarak açıklandı.

Blade V8 Mini

Blade V8 Mini isimli cihaz için Snapdragon 435 işlemciden güç alıyor. Bu modelde 2GB RAM’in yanı sıra 16GB dahili hafıza tercih ediliyor. Farklı renk seçeneklerine sahip olan telefonda ayrıca 13 ve 2 megapiksellik iki arka kamera yer alıyor. 5 inç’lik HD ekrana 2,800 mAh kapasiteli pil eşlik ediyor. Cihazın arkasında parmak izi sensörü yer alırken, işletim sistemi olarak Android 7.0 Nougat tercih ediliyor.

Blade V8 Lite

5 inçlik ekranıyla dikkat çeken Blade V8 Lite isimli modelde MediaTek 6750 işlemci kullanılıyor. 2GB RAM ve 16GB dahili hafızanın yanı sıra 2,500mAh kapasiteli pil tercih edilmiş. Cihazda 8 megapiksellik arka kamera ve 5 megapiksellik ön kamera yer alıyor. Ayrıca Full HD ekran, telefon arka yüzünde yer alan parmak izi okuyucu ve Micro USB öne çıkıyor. Bu cihazda da işletim sistemi olarak Android 7.0 Nougat tercih ediliyor.

Blade V8 Lite ve Blade V8 Mini modellerinin Rusya, Japonya ve Almanya başta olmak üzere hem Asya hem de Avrupa’da satışa çıkması bekleniyor. Her iki cihazın da Android 7.0 Nougat ile gelmesi büyük bir avantaj olarak görülüyor.