reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Yoga serisi yeni dizüstü bilgisayarlar duyuruldu

Tasarımı ve özellikleriyle dizüstü bilgisayar dünyasında kendine yer edinmeyi başaran Yoga serisi bilgisayarların yeni modelleri tanıtıldı. Lenovo Yoga 720 ve 520 modelleri yüksek performans isteyenleri hedef alıyor.

Aslında her iki bilgisayar da benzer teknik özellikleri paylaşıyor. Fakat detaylara inildiğinde Yoga 720’nin artıları ortaya çıkmaya başlıyor. Her iki bilgisayar da Intel Core i7 işlemci ile geliyor. Ancak Yoga 720’de Nvidia GTX 1050 ekran kartı sunuluyor ve böylece daha yüksek performans sağlanıyor. Hatta Yoga 720’nin 4K çözünürlüğünde ekranlı modelinin bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Lenovo Yoga 520’de parmak izi okuyucu ile kolaylıkla bilgisayara giriş yapılabiliyor. JBL imzalı hoparlörlerle yüksek ses kalitesi vadeden bilgisayar, Thunderbolt 3 USB-C bağlantısıyla hızlı veri aktarımı imkanı sunuyor. 15 inçlik Full HD olan versiyonda dokunmatik ekrana yer veriliyor. 4K versiyonun depolama alanı ve RAM seçenekleri bilinmiyor ancak Intel Core i7 Kaby Lake işlemcisiyle geleceği söylenentiler arasında yer alıyor. 4K ekranlı modelin pili 8 saat boyunca kullanım sunacakken bu sürenin Full HD sürümde 9 saate ulaşacağı belirtiliyor. Önceki modellerde olduğu gibi bu bilgisayarların da ekranı dönerek farklı açılarda kullanıma olanak sağlıyor.

Lenovo Yoga 720 modeli 13 ve 15 inç olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. 13 inçlik modelin 860 dolar, 15 inçlik modeli ise 1.100 dolardan satışa sunuluyor. Daha düşük özelliklere sahip olan uygun fiyatlı Lenovo Yoga 520 ise 599 euro’dan başlayan fiyat etiketine sahip olduğu belirtiliyor. Lenovo Yoga 720 nisan ayında, Yoga 520 ise temmuz ayında Avrupa’da satışa sunulacak.