reklamı kapat

POPÜLER

ZTE’nin Android Wear’lı ilk akıllı saatinden yeni detaylar

21 Mart 2017

ZTE’nin ilk akıllı saati için çalışmalar yürüttüğünü daha önce sizlere aktarmıştık.  Pek net olmayan bir fotoğraflar karşımıza çıkan saatin özellikleri de tam olarak bilinmiyordu. Yeni yayınlanan görsellerle birlikte ise cihazın birçok özelliği gün yüzüne çıkıyor.

Bu yıl akıllı saatler arasında yuvarlak ekranların yükselişe geçtiği rahatlıkla görülüyor. ZTE’nin Quartz isimli akıllı saati de yuvarlak ekranla geliyor. Ekranın çerçeve kısmında saatin daha rahat şekilde okunabilmesini sağlayan çizgiler yer alıyor. Sağ tarafında bir menü tuşunun bulunduğu cihazın en azından görselden göründüğü kadarıyla başka bir tuşu bulunmuyor.

İddialara göre ZTE, ilk Android Wear’lı akıllı saatinde gelişmiş teknik özelliklerden ziyade uygun fiyata odaklanıyor. Saatin kalp ritmi okuyucu, kablosuz şarj ve LTE gibi gelişmiş özellikler sunmayacağı söyleniyor. Bunun yerine daha temel özelliklerin kullanıma sunulacağı ve böylece fiyatın düşük seviyede tutulacağı iddia ediliyor. LTE bağlantısı olmasa bile cihazda 3G bağlantısının olacağı ve böylece akıllı telefona gerek kalmadan saati tek başına kullanmanın mümkün olacağı söyleniyor. Sızan görseller ve teknik özelliklerin düşük seviyede olacağı yönündeki iddialar dışında cihazın neler sunacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca cihazın çıkış tarihi konusunda da henüz bir bilgi bulunmuyor. Detayların önümüzdeki dönemlerde netleşmesi bekleniyor.

YORUMLAR