reklamı kapat

POPÜLER

Zynga 2012’de büyük kayıp yaşadı

Sosyal ağlara yönelik geliştirdiği oyunlarla bilinen Zynga hakkında yapılan araştırma neticesinde firmanın 2012 raporu ortaya çıktı. Buna göre gözde eğlence servisinde kayıp da kazanç da hayli büyük.

Özellikle Facebook kullanıcılarının yakından tanıdığı, birbirinden farklı yapımlarıyla rakiplerine fark atmayı başaran Zynga için 2012 oldukça hareketli geçti. Okuyucularımızın hatırlayacağı üzere yakın zamanda sosyal ağ ile süregelen anlaşmasını gözden geçirme kararı alan internet devi, yılın ikinci çeyreğinde 22,8 milyon dolar zarar açıklamıştı. Durum böyleyken AppStats’ın yayınladığı son veriler şirketin genel durumunu gözler önüne serdi. 2012 yılı içinde 7 oyun üzerinden günlük 19 milyon aktif kullanıcısını kaybeden Zynga, Farmville 2 ile ivme yakalayarak kısa sürede 8.4 milyon yeni üye kazandı. Kaybını tahmin edilen süreden önce kapatmayı başaran yetkililer dikkatleri üzerine çekti.

Ek olarak firmanın en iyiler listesinde ilk üç sırada FarmVille 2, Candy Crush Saga ve Dragon City yer alırken; Zynga’nın CityVille, CastleVille, FarmVille gibi popüler oyunlarının en fazla düşüş yaşayan isimler olması adeta konunun ciddiyetini kanıtlar nitelikte.
Zynga
Zynga