reklamı kapat
TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

CarPlay
2

Apple, CarPlay’i resmi olarak duyurdu

Apple’ın kişisel asistan servisi Siri de CarPlay özelliği içerindeki yerini alacak.

CarPlay
Siri’yi aktifleştirmek için direksiyonun üzerinde bulunan ses kontrol düğmesine basmak yeterli olacak. Eğer otomobilin bünyesinde dokunmatik ekran bulunuyorsa, CarPlay’i dokunarak kullanmak da mümkün. Lightning bağlantı noktasına sahip iOS 7 yüklü iPhone 5s, iPhone 5 ve iPhone 5c ile uyumlu şekilde çalışacak CarPlay; Podcasts, Beats Radio, iHeart Radio, Spotify ve Stitcher gibi uygulamalara destek verecek. Bu uygulamaların ilerleyen dönemde daha da artması planlanıyor. Belirtmekte yarar var, CarPlay, USB üzerinden bağlandıktan sonra aktif bir hale geliyor.

CarPlay
CarPlay, ilk etapta 2014 yılında piyasada olacak Ferrari, Honda, Hyundai, Jaguar, Mercedes-Benz ve Volvo marka otomobillere entegre edilecek ve CarPlay destekli otomobiller bu hafta Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. CarPlay ilerleyen dönemde ise BMW, Chevrolet, Ford, Kia, Opel, Land Rover, Mitsubishi, Nissan, PSA Peugeot Citroen, Subaru, Suzuki ve Toyota markalı otomobillerde kullanılmaya başlanacak. Apple bu sistemin satış fiyatını ise henüz açıklamadı.

CarPlay
CarPlay

YORUMLAR
  • Barış

    Siri’nin dil desteği artmadan özellik olarak söylenmesi saçma bana göre. iphone’um var ama androidlerde olupta en çok kıskandığım şey Türkçe desteğidir. Açarsınız her hangi bir yazılımı, basarsınız mikrofona, en zorlu Türkçe kelimeleri bile yazar geçer, arabada ne büyük nimettir bu! mail, msg vs yazmak yerine dikkatini yola verip sesli konuşup hemen kurtuluyorlar bu işten.. Arabayı bırak evde bile, niye yazmakla boğuşasın ki, sen konuş cihaz yazsın..

    Bazı konularda Apple’ı anlamak mümkün değil..

  • Burak Yılmaz

    Arabamın konsolunda Apple kalitesini hissetmek keyifli olacaktır.

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...