reklamı kapat

POPÜLER

14 yaşındaki çocuk zeka küpünde dünya rekoru kırdı [Video]

Eğer hayatınızda bir kere bile olsa zeka küpünü çözmeye çalışmış ve birkaç dakika sonrasında pes etmişseniz yalnız değilsiniz. Oldukça yüksek bir el-göz koordinasyonu gerektiren zeka küplerini belirli bir sürede çözmeyi bir yana bırakalım, herhangi bir zaman aralığında tamamlamak bile oldukça zorken, yıllardır kendini zeka küplerini çözmeye adamış kişiler de yok değil. Bu kişiler en kısa sürede zeka küplerini çözebilmek için birbiriyle yarışıyor. 14 yaşındaki bu genç ise tüm bu deneyimli isimleri geride bırakarak çok önemli bir rekora imza attı.

14 yaşındaki Lucas Etter adlı çocuk, zeka küpünü yalnızca 4,9 saniyede tamamlamayı başardı. Yarışma kuralları gereği ilk önce 15 saniye boyunca küpü inceleme imkanı bulunan Etter, bu sürenin ardından yarışmaya başlayarak inanılmaz hızlı bir şekilde zeka küpünü çözdü. Böyle büyük bir rekora imza atmasının ardından da haliyle büyük bir coşku yaşandı.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“14 yaşındaki çocuk zeka küpünde dünya rekoru kırdı [Video]” için 3 cevap

  1. Abidin Emre Ersoy dedi ki:

    Peki bu tarz yarışmalarda küpün ne kadar karmaşık olduğu önemli mi? yani kim karıştırıyor acaba?

  2. ifık dedi ki:

    bu yabancılarda şeye sürülecek akıl yok yemin ederim. Ulan o küpü 5 saniyede yapsan ne 10 dakkada yapsan ne. Noldu şimdi 5 saniyede yapınca, çok mu zekiymiş çocuk yani.

  3. liriketki dedi ki:

    şimdi 1 sene uğraşsan yapamayacağın şu eyleme böyle bakıp şuraya yazsan ne yazmasan ne. ne oldu şimdi? çok mu büyük bir şey başardın yani.