reklamı kapat

POPÜLER

14 yıl önce kiraladığı VHS kaset yüzünden tutuklandı

İnternetin yaygın olarak kullanılmadığı dönemlerde film kiralamak daha mantıklı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyordu. Belirli bir süreliğine kiralanan filmin, zamanı geldiğinde tekrar kiralanan yere götürülmesi gerekiyordu. Peki kiralama sürecinin dışına çıkarsanız ne olacağını hiç düşündünüz mü? Hem de sadece birkaç günlük gecikme de değil, tam 14 senelik bir gecikmeden bahsediyoruz. Yıllar önce Freddy Got Fingered adlı filmin VHS kasetini kiralayan ve geri götürmeyen James Meyers‘in başına gelen olay gerçekten de şaşkınlık verici.


Başından geçen olayı yayınladığı bir videoyla paylaşan Meyers’in belirttiğine göre kızını okula bırakmak isterken polisler tarafından durduruluyor. Neden durdurulduğunu merak eden John Meyers, bunu polislere sorduğunda, 14 yıl önce kiralayıp geri vermediği VHS kaset için kendisi hakkında şikayet olduğu yanıtını alıyor. Kızını okula bırakmak için devam etmesine izin veren polisler daha sonrasında James Meyers’i göz altına alıyor. 27 Nisan tarihinde mahkeme karşısına çıkacak olan adamın davasının nasıl sonuçlanacağı büyük bir merakla bekleniyor.

Filmin yapımcısı ve aynı zamanda oyuncusu olan Tom Green de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şaşkınlığını gizleyemedi. Söz konusu haberin linkini paylaşan Green, bu olaya inanmakta güçlük çektiğini belirtti.