reklamı kapat

POPÜLER

Apple tüm televizyonu tek bir uygulamaya sığdırıyor

Televizyonun altın çağı dolu dizgin devam ediyor. Apple bugün gerçekleştirdiği etkinlikte televizyon izleme alışkanlıklarını değiştirecek olan uygulaması “TV“yi tanıttı.

TV uygulaması Apple TV, iPhone ve iPad ile entegre bir seyir keyfi sunuyor. Çevrim içi yayın yapan pek çok kanal uygulaması ve sayısız filmi bünyesinde barındıran Apple TV’nin TV uygulaması içerikleri tek bir noktada topluyor. Yeni televizyon programları ve filmleri keşfetmek bu sayede daha da kolaylaşıyor. Takip ettiğiniz dizilerin hangi sezon ve bölümünde kaldığınızı gösteren uygulamada, diziyi yarım bıraktıysanız kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Bir sonraki bölümün ne zaman geleceğini de yine TV uygulaması üzerinden görüntülemek mümkün.

Abone olunan diğer uygulamalar aracılığıyla beğenebileceğiniz yeni içerikleri de derleyen TV ile seyir deneyimi de artıyor. Üstelik uygulama sadece seç – izle platformlarını bir araya getirmekle kalmıyor. Aynı zamanda canlı televizyon yayınlarını her yerden izlemek de çok daha kolay hale geliyor. Siri ile entegre çalışan TV’ye “Şu an yayınlanan futbol maçını aç.” gibi komutlar vermeniz yeterli. Yeni nesil Apple TV tanıtımında da Siri’nin önemi vurgulanmış ve yapabildikleri gösterilmişti. TV uygulamasında da Siri’nin havalı özellikleri es geçilmedi. Siri’ye gerçekleşen bir spor etkinliğindeki skoru sorabilir ya da o günkü müsabakaların listesini çıkarmasını isteyebilirsiniz.

simdi-izle
Uygulamanın öne çıkan özellikleri:

• Şimdi İzle (Watch Now): Kullanıcıların iTunes ve üye oldukları diğer mecralarda izleyebilecekleri tüm içerikleri bir araya getiriyor.

• Sıradaki: Kiralanan ve satın alınanlar dahil olmak üzere izlenen tüm programlar “Sıradaki” bölümünde listeleniyor. Devamlı takip edilen bir dizinin yeni bölümü buraya otomatik olarak düşüyor. Yarım bırakılan bölümler kaldığı yerden devam ediyor.

• Önerilen: Uygulama kullanıcının izleme alışkanlıkları ve üyeliklerini göz önünde bulundurarak yeni program, dizi veya film önerilerinde bulunuyor.

• Arşiv: Kiralanan ya da satın alınan tüm program, dizi ve filmlere buradan erişilebiliyor.

• Mağaza: Yeni yapımlara göz atmak isteyen kullanıcılar mağaza aracılığıyla keşfe çıkabiliyor. Burada henüz izlemedikleri program, dizi ve filmler yer alıyor.

TV uygulaması Apple TV, iPhone ve iPad’de eş zamanlı olarak kullanılabiliyor. Bir aygıtta izlemeye başlanılan içeriğe, diğerinde devam edilebiliyor. Böylece yolda yarım kalan Game of Thrones bölümüne, tam olarak bıraktığınız noktadan evinizin konforunda devam edebilirsiniz. Bu hayatı kolaylaştıran uygulama aralık ayından itibaren Amerika‘da kullanıma sunulacak.