reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Strix XG16 taşınabilir oyuncu monitörü

144 Hz Asus ROG Strix XG16 taşınabilir oyuncu monitörü tanıtıldı

Dünyanın en büyük oyuncu ekipmanı üreticilerinden Asus, ürün gamına bu sefer bir taşınabilir oyuncu monitörü ekledi. Asus ROG Strix XG16 tanıtıldı.

Taşınabilir monitör pazarı son yıllarda dikkat çekmeye başladı. Artık normal modeller yanında oyunculara özel yüksek tazeleme oranına sahip monitörler de geliyor. İşte bu alanın son üyesi Asus ROG Strix XG16, 15,6 inç boyutundaki 1080P “IPS” panelinde 144 Hz tazeleme hızı sunuyor. Yani destekli donanımlar ile çok yüksek akıcılıkta bir oyun deneyimi getiren XG16, önemli olarak yerleşik bir pile de sahip. Bu açıdan dizüstüler ve özellikle de bağlanacak akıllı telefonlar için güzel bir seçenek ortaya koyan cihaz, bu 7.800 mAh‘lık piliyle 3 saat boyunca aralıksız olarak 144 Hz görev yapabiliyor. Bünyesinde iki adet USB-C ve bir adet Micro HDMI girişi yer alan taşınabilir monitör, arkasında yer alan kullanıcı dostu stant ile 70 dereceye kadar açılabiliyor ve monitörün düz bir yüzeyde yatay veya dikey şekilde konumlandırılabilmesini sağlıyor. Firma tarafından açıklandığı kadarıyla ROG Tripod’la da uyumlu olan ROG Strix XG16, dizüstü bilgisayar üzerine konumlandırılarak, çift ekranlı kullanım senaryolarına imkan tanıyor deniyor. Monitörün önünde iki adet hoparlör de yer alıyor. Ancak iyi ses için kulaklık kullanmak daha mantıklı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ROG Strix XG16 taşınabilir oyuncu monitörü için fiyat henüz verilmiyor

Ancak ince çerçeveli şık modelin çok da uygun olması beklenmiyor. Oyuncu donanımı konusunda sunduğu ürün çeşitliliğini sürekli olarak arıtan Asus, kısa süre önce detaylarına burada ulaşabileceğiniz oyun telefonu ROG Phone 3‘ü de resmi olarak lanse etmişti.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde karşımıza çıkan en ilginç motosiklet