reklamı kapat

POPÜLER

asus oyun monitörü

Asus’tan dünyanın ilk “HDMI 2.1” destekli 4K 120 Hz oyun monitörü

Dünyanın en büyük oyuncu ekipmanı üreticilerinden Asus, kısa süre önce dünyanın ilk “HDMI 2.1” destekli 4K 120 Hz oyun monitörü modelini tanıttı.

Asus imzalı bu oyun monitörü modelinin ilginç olarak henüz bir adı bulunmuyor. Firmanın alıştığımız tasarım çizgisine sahip ürün, farkını sertifikası alınan “HDMI 2.1” bağlantı desteğiyle koyuyor. 43 inç 120 Hz panelinde 4K çözünürlük sunuyor denilen monitör, HDMI 2.1 ile yüksek bir bant genişliyor ve burada yüksek akıcılık ve keskinlik sunan VRR ile ALLM destekleriyle geliyor. Aynı zamanda HDR desteği de olan oyun monitörü, HDMI 2.1 ile özellikle yeni nesil oyun konsolları Playstation 5 ve Xbox Series X için harika bir seçenek konumunda yer alıyor. Henüz tüm detayları açıklanmayan ROG serisi bu modelin net olarak fiyatı da belli değil. Firmanın yeni nesil konsollar öncesinde 4K çözünürlüklü ve HDMI 2.1 destekli 32 inç ile 27 inç oyun monitörleri de satışa sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus en son ROG Strix XG16 taşınabilir oyun monitörü ile karşımıza çıkmıştı

ROG Strix XG16, 15,6 inç boyutundaki 1080P “IPS” panelinde 144 Hz tazeleme hızı sunuyor. Destekli donanımlar ile çok yüksek akıcılıkta bir oyun deneyimi getiren XG16,  yerleşik bir pile de sahip. Bu açıdan dizüstüler ve özellikle de bağlanacak akıllı telefonlar için güzel bir seçenek ortaya koyan cihaz, bu 7.800 mAh‘lık piliyle 3 saat boyunca aralıksız olarak 144 Hz görev yapabiliyor. Bünyesinde iki adet USB-C ve bir adet Micro HDMI girişi yer alan taşınabilir monitör, arkasında yer alan kullanıcı dostu stant ile 70 dereceye kadar açılabiliyor ve monitörün düz bir yüzeyde yatay veya dikey şekilde konumlandırılabilmesini sağlıyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde karşımıza çıkan en ilginç motosiklet