reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

drone
drone
drone
drone
drone
drone

150.000 lümen ile bir çölü aydınlatan drone [Video]

Son zamanlarda karşımıza çıkan en önemli teknolojik cihazlardan biri olan drone’lar genellikle gündüz çekimlerinde tercih ediliyor. Gece çekimlerinde çözünürlük kalitesinin düşmesi sebebiyle drone’lar pek kullanılmıyor. Geçtiğimiz mayıs ayında paylaştığımız bir haberde LED ışıkların yer aldığı bir drone videosunu sizlerle paylaşmıştık.

Advertisement

LED ışıklar sayesinde çok daha kaliteli görüntüler sunan drone videolarına yeni birisi eklendi. Ian Montgomery isimli bir fotoğrafçı, sıra dışı bir çalışmaya imza attı. Yurt dışında yaklaşık 17.500 dolara satılan Freefly Alfa 8 drone’ununa Daniel Riley tarafından hazırlanmış150 bin lümen gücünde LED ışığı yerleştirdi ve zifiri karanlıktaki bir çölü LED ışıkla aydınlattı. 30 yılı aşkın süredir büyük bütçeli Hollywood filmelerinde görev alan Phil Pastuhov’la iş birliği gerçekleştiren Montgomery, ekipman olarak DJI Inspire 2 ve Zenmuse X7 6K Super 35 mm kamerayı kullandı.

Karanlıkta çölde kaydedilen etkileyici çalışma

Çalışmanın amacının izleyicinin ölçek ve perspektif duygusuyla örtüşen görsellik olduğunu belirten Montgomery, bunu çok iyi başardıklarını ifade etti. Oldukça etkileyici olan bu çalışmayı haberin devamındaki video üzerinden izleyebilirsiniz.

VİDEO