reklamı kapat

POPÜLER

emoji

157 yeni emoji ile alternatifler artıyor [Video]

Yazılı iletişimin vazgeçilmezi olan emojiler, çeşitliliği artırmaya devam ediyor. 150’den fazla emojinin yayın tarihi belli oldu.

Tweetlerden mesajlara, insanların kendilerini dijital dünyada ifade etmesinin en kolay yolu olan emojiler, daha geniş ifade seçenekleriyle alternatifleri artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz şubat ayında duyurulan 157 yeni emojinin 5 Haziran‘dan itibaren kullanıcılarla buluşturulacağı müjdelendi. Unicode Version 11.0 kapsamında gelen emojiler arasında farklı saç renk ve modelleri, süper kahramanlara karşı süper kötü emojileri, çeşitli hayvanlar, yiyecek ve eşyalar yer alıyor. Aynı şekilde farklı durumları ifade eden klasik emojilerin sayısı da artırılıyor. Ancak güncellemeye hemen kavuşamayabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncelleme yakında

Unicode Version 11.0 ile yayınlanan bu 157 emojiyi kullanmaya başlamak içinse telefon üreticilerin Unicode 11 desteğini cihazlara getirmesi gerekiyor. Yani şirketlerin emojiler için bir güncelleme yayınlaması gerek. Google ve Apple’ın yakın zamanda yapacağı güncelleme ile emojiler cihazlarda kullanıma hazır hale gelebilir. Ancak takibinde Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarının da Unicode 11 desteğini bünyelerine dahil etmesi bekleniyor. Yani her ne kadar emojiler sisteme yarından itibaren dahil olsa da güncellemeler bir iki günü bulabilir. Emojilerin gösterildiği tanıtım videosunu haberin devamında izleyebilirsiniz.

Video