reklamı kapat

POPÜLER

Ayhancan Güven
Ayhancan Güven

19 yaşındaki pilot Ayhancan Güven’den büyük bir başarı

19 yaşındaki Milli sporcu Ayhancan Güven, 13-15 Temmuz tarihlerinde Fransa Dijon pistinde koşulan serinin üçüncü ayağında, bir birincilik bir de üçüncülük alarak büyük bir başarıya imza attı.

Advertisement

Şu ana kadar mücadele ettiği yarışların tümünde kürsüye çıkmayı başaran Güven, Fransa’da birinci olarak, bayrağımızı göndere çektirdi. Güven, milli marşımızı da Avrupa’ya dinletti. Dijon pistinde ilk kez yarışan genç sporcu, bu pistte daha önce defalarca yarışmış olan tecrübeli rakipleri arasında elde ettiği bu sonuçlarla büyük takdir topladı.

Porsche Carrera Cup Fransa serisini takip eden Ayhancan Güven yeni bir yarışla daha karşı karşıya

Ayhancan Güven, 14 puanla lider durumda bulunduğu Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisinin 28-29 Temmuz tarihlerinde Belçika Spa pistinde koşulacak olan 4.ayağında 19 rakibine karşı liderlik mücadelesi verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayhancan Güven kimdir?

1998 doğumlu olan Ayhancan, motor sporları dünyasının en genç profesyonel yarışçılarından biridir. 4 yaşından beri tekerlekler üzerinde olan pilot, yarış simülasyonları ve go-kart ile farklı yarış kategorilerini kazanmış bir sporcu. Pilot, şu anda Porsche Carrera Kupası Şampiyonasında yarıştığını belirtelim.

İlginizi çekebilir

Yeni Porsche Panamera 4 Sport Turismo