reklamı kapat

POPÜLER

Ayhancan Güven

Ayhancan Güven ile üst üste ikinci kez gelen Porsche Carrera Cup şampiyonluğu!

Geçtiğimiz yıl elde ettiği başarıyı bu yılki son yarış zaferiyle yeni bir seviyeye çıkaran Ayhancan Güven, podyumda İstiklal Marşımızı çaldırdı.

Motorsporları organizasyonlarında Türkiye son birkaç yılda başarılı şekilde temsil eden Ayhancan Güven, yükselen ivmesini ilk kez geçtiğimiz yıl elde ettiği şampiyonlukla taçlandırmıştı. 31 yıllık geçmişi bulunan Porsche Carrera Cup Fransa serisini 2018 sezonunda kazanarak “şampiyon olan ilk yabancı pilot” ünvanını elde eden Güven, üst üste ikinci kez şampiyon olarak gurur verici bir başarıya imza attı. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğiyle Almeras by Martinet takımı adına yarışan 21 yaşındaki milli sporcu, 12-13 Ekim tarihlerinde Fransa Paul Ricard pistinde koşulan son yarışı kazanarak podyumda İstiklal Marşımızı çaldırdı ve ikinci kez şampiyonluğa ulaşarak bu yıl da unvanını korudu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayhancan Güven için sıradaki rota Meksika ve İtalya

İlk sırada başladığı hafta sonunun ilk yarışından arka lastiğinin patlaması sonucu puansız ayrılan temsilcimiz, pazar günü koşulan ikinci yarışın sıralama turlarında kaydettiği yeni pist rekoru ile ilk sırada başlama hakkını elde etti. Tüm yarışı domine eden ve stratejik bir yarış çıkaran Ayhancan, 14 tur boyunca liderliği kimseye kaptırmadı ve şampiyonluğunu ilan etti. Ayhancan 26-27 Ekim tarihlerinde Porsche Super Kupa final yarışı için Mexico City pistine çıkacak ve sonrasında 01-03 Kasım tarihlerinde Salih Yoluç ile FIA Uluslar Kupası’nı geçen yıl olduğu gibi Türkiye’ye kazandırmak hedefiyle İtalya Vallelunga pistinde mücadele edecek.

İlginizi çekebilir

Bir oyuncu gerçek bir yarışçıyı yenebilir mi?