reklamı kapat

POPÜLER

Milli sporcu Ayhancan Güven’den pist rekorlu birincilik performansı

Ayhancan GÜven ve Berkay Besler’in Türkiye’yi temsil ettikleri Porsche GT3 Cup Challenge Benelux 3.ayak yarışında tarihe not düşülecek dereceler elde edildi.

Son dönemlerde elde ettiği sonuçlarla adından sıkça söz ettirmeyi başaran Milli sporcu Ayhancan Güven, motor sporları adına yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. 08-10 Haziran tarihleri arasında Hollanda’nın Zandvoort pistinde düzenlenen Porsche GT3 Cup Challenge Benelux 3.Ayağı‘nda piste çıkan başarılı pilot 3.ayağın ilk yarışında sıralamada pole pozisyonu elde etti ve ilk sırada başladığı yarışı birinci sırada tamamlamayı başardı. Porsche’nin 70.yıl etkinliklerinin de yapıldığı hafta sonunda elde edilen bu başarının rekor olarak not edilen bir performansla taçlandırılması da kesinlikle altı çizilmesi gereken bir detay oldu.

Rekordan detaylar

Pazar günü ikinci yarışın sıralama turlarında 1.39.923’lük zamanı ile Hollanda Zandvoort pistini, yüz saniye altında dönen ilk cup aracı olarak rekor kıran Güven, bu yarışa da ilk sıradan başladı. Startla birlikte bir sıra gerileyen Ayhancan Güven, damalı bayrağın altından ikinci sırada geçerek hafta sonunu çifte podyum ile tamamlamış oldu. Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisini bu sezon Toksport WRT adına takip etmeye başlayan bir diğer milli sporcumuz Berkay Besler de hafta sonu koşulan her iki yarışta da 4. sırada finiş görerek başarılı grafiğini yükseltmeye devam etti. Bu yarışın ardından Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisinde 14 puan farkla liderliğini korumaya devam eden Ayhancan Güven, 14-15 Temmuz tarihlerinde Porsche Carrera Cup Fransa 3.ayağı için Dijon pistinde olacak.