reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

hiper elektrikli otomobil Deus Vayanne

2.200 beygir güç sunacak hiper elektrikli otomobil: Deus Vayanne

Hiper elektrikli otomobil sınıfından dikkat çekici seçenekler gelmeye devam ediyor. Bu sefer Deus Vayanne gündemde.

Advertisement

Elektrikli otomobil pazarı elbette sadece gündelik kullanıma yönelik herkese hitap eden araçlardan oluşmuyor. Bu alanda da içten yanmalı taraf gibi çok uçuk hiper modeller karşımıza çıkıyor. Bunların ses getiren sonuncusu olan Deus Vayanne, “Deus Automobiles” firmasının imzasını taşıyor. Bu araç için Italdesign ve Williams Advanced Engineering ile ortaklı kuran yani temeli garantiye altına alan firma, genel olarak bakıldığı zaman tasarımda sınırları zorlamıyor. Araç önden oldukça tanıdık görünüyor. Elektrikli otomobilin en çok dikkat kısım arka tarafı oluyor. Oldukça modern ve fütüristik bir kokpit alanı bulunan iki kişilik hiper otomobil, özellikle teknik verileriyle öne çıkıyor.

Firma tarafından yapılan resmî açıklamaya göre Deus Vayanne tam 2.220 beygir güç sunacak. Tork değeri 2.000 Nm olarak açıklanan hiper elektrikli otomobil, 0’dan 100 km/s hıza 2 saniyenin hemen altına çıkabilecek. Modelin ulaşabildiği maksimum hız ise 400 km/s seviyesinde yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hazırlanan bu araç için üretimin 2025 yılından önce başlamayacağı aktarılıyor. Yani uzun vadeli gelecek gösterimleri arasında yer alan Vayanne, kaça satılacak belli değil ancak 1-2 milyon dolarlık bir fiyat beklentisi sanıyoruz yanlış olmayacaktır.

Deus Vayanne yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın