reklamı kapat

POPÜLER

2 yıl kullanım ömrü sunan aktivite takip özellikli mekanik saat

Akıllı saatler yetenekleriyle dikkatleri üzerine çekiyor ancak konu kullanım süresi olduğunda halen isteneni veremiyor. En fazla 3 veya 4 gün boyunca kullanılabilen akıllı saatler, sürekli şarja ihtiyaç duyduğu için can sıkabiliyor. Bu durumda da akıllı özellikler barındıran mekanik saatler devreye giriyor. Kronaby de kullanım süresiyle fark yaratmak isteyen saatlerden biri…

Dış görünüşüyle normal bir saatten farkı bulunmayan Kronaby, tasarım olarak bir hayli şık ve sade görünüyor. Saatin Apex, Sekel, Nord ve Carat olmak üzere dört farklı versiyonu bulunuyor. Akıllı telefonda yer alan uygulamasıyla bağlantılı olarak çalışan cihaz, titreşimle haber verebiliyor ve ayağa kalkmayı hatırlatabiliyor. Ayrıca arzu edildiği takdirde cihazın sağ tarafında yer alan tuşlar isteğe uygun olarak programlanabiliyor. Örneğin bu tuşlarla müziğin kontrol edilmesi sağlanabiliyor ya da kamera aracılığıyla hızlıca fotoğraf çekilebiliyor. Ayrıca yine tek tuşla bulunduğunuz yerden konumunuzu bildirmek de mümkün oluyor. Bunların dışında elbette adım takibi özelliği de bulunuyor. Cihazın pili 2 yıl boyunca kullanım sağlıyor.

Kronaby’nin fiyatları modele göre değişiklik gösteriyor. Baz modelin fiyatı 345 euro iken en üst modeli satın alabilmek için 595 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Saatin piyasaya sürülmesi için ise bir süre daha beklemek gerekiyor. Cihazların 31 Mart tarihi itibarıyla kullanıcılarla buluşmaya başlayacağı belirtiliyor.