reklamı kapat

POPÜLER

20 bin dolarlık sınırlı üretim McLaren bisiklet

ABD’li ünlü bisiklet üreticisi Specialized İngiliz McLaren Applied Technologies ile iş birliğine giderek sadece 250 adet üretilecek özel bir bisiklet tasarladı. 20 bin dolarlık etiketle gelen S-Works McLaren Tarmac, Specialized’ın kendi modeli S-Works Tarmac’i McLaren’ın karbon kaplama tekniğiyle bir araya getiriyor.

mclaren

Gövdenin orijinal Tarmac’e kıyasla yüzde 9 ila 11 daha hafif olmasını sağlayan FACT karbon yapısı, performanstan ödün vermeden ağırlığın azaltılmasına imkan veriyor. McLaren’ın açıklamasına göre, zaten güçlü bir aerodinamik yapıya sahip olan Tarmac’i daha da iyi hale getirmek McLaren’ı bir hayli zorlamış.

mclaren

Bisikletin toplam ağırlığı açıklanmamış olsa da, orijinal modeldeki CLX 40 tekerlek yerine CLX40R tekerlek tercih edilmesi, jant tellerinin azaltılması ve karbon fiber sele sütunu kullanılması sayesinde McLaren modelinin epey hafiflemesi sağlanmış. Dahası, aynakolda ve göbeklerde seramik kaplı rulmanlar kullanılarak sürtünme de azaltılmış.

mclaren

McLaren P1 otomobillerin boyandığı tesislerde özel boyama işleminden geçen McLaren’a 20 bin dolar ödemeyi göze alanlara bisiklet ayarlama hizmeti, kişiye özel turuncu renkli kask ve ayakkabı, ayrıca yine kişiye özel plaka veriliyor.

Kenarda boş duran 20 bin dolarınız varsa, Specialized’a ay sonuna kadar sipariş verebilirsiniz.

mclaren