reklamı kapat

POPÜLER

200 dolarlık Beats kulaklığın maliyeti tahminlerin çok altında

22 Haziran 2015

Dünyanın önde gelen kulaklık üreticilerinden biri olan ve geliştirdiği “premium” ürünleri oldukça yüksek fiyatlardan satışa sunan Beats’in bu kulaklıkları çok düşük bir bir maliyetle ürettiğini biliyor muydunuz?

2013 yılında piyasaya sürülen ve 200 dolar fiyat etiketine sahip olan Beats Solo HD’nin içini açan mühendis Avery Louie, cihazın yalnızca 18 dolara mal edildiğini açıkladı. Yani 200 dolar vererek üst düzey bir kulaklık aldığınızda aslında üretim maliyeti 18 dolar olan bir kulaklık kullanıyor oluyorsunuz. Tabii bu fiyat yalnızca kulaklığın içerisindeki parçaları kapsıyor. Ürünün satışı için araştırma-geliştirme departmanına ve reklama milyonlarca dolar harcanıyor. Bu da cihazın fiyatına önemli ölçüde etki ediyor. Kulaklığı açtığında dört adet metal parçayla karşılaştığını belirten Louie, bu parçaların yalnızca cihazı biraz daha ağır ve kaliteli göstermek için kullanıldığını ifade ediyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“200 dolarlık Beats kulaklığın maliyeti tahminlerin çok altında” için 2 cevap

 1. beatsler dandik" dedi ki:

  beatsler çöptür çöp dre ismi ile kliplerde pazarlanmış amerikan saçmalığıdır. mosnter kendi ürettiği kulaklar beats serisinin tümünden çok daha kaliteli ve maliyetli kulaklıklardır. siz siz olun hele ki solo hd gibi dandik plastik çin malı kulaklığa para vermeyin gidin sony mdr alın monster dna alın ne bileyim senheiser akg daha bir sürü kulaklık var ama bu plastik yığını etiket ve imaj satan kendini gucci zanneden aptal markadan bir şey almayın solohd de ses te rezalet zaten yalıtımlarıda yok studiolar da öyle dışarı ses veren sadece bas ve gürültü başka bir şey değil.

 2. beast dedi ki:

  Arkadaşa katılıyorum, bir de beats’i apple satın ve şimdi tam ismi için alınacak bir kulaklık oldu. 200 dolar bu kulaklığa verilmez. Giderim AKG, Sennheiser, Audio-Technica, Bose gibi markalardan alırım aynı fiyata hatta belki daha ucuza çok daha kalitelisini. Bas sesleri çok iyi veriyormuş, arkadaşım size güm güm diye gelip masayı titreten seslerin hepsi güzel zaten. Ses kalitesi bu mudur? Bi’ flac dinle, bi’ klasik müzik dinle bakalım o kulaklıkla anlayalım kalitesini.

  Günümüz kuruyla 200 dolar 550TL yapıyor.
  Peki bu Beats Solo HD kulaklık ise, bu ne ?
  http://www.sennheiser.com.tr/urun/32/hd-598-west