reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo Giulia

Maybach 6

Citroen CXperience

Renault Scenic

“2016’nın En Güzel Otomobili” ödülleri sahiplerini buldu

Otomobil dünyası “2017 Dünyada Yılın Otomobili” için gün sayarken geçtiğimiz yılın önemli bir ödülü daha sahiplerini buldu. 2016’nın geride kalmasının ardından Euro NCAP gibi organizasyonlar yapılan değerlendirme sonuçlarını açıklamaya devam ediyor. Bu yıl Paris’te 32. kez düzenlenen Uluslararası Otomobil Festivali‘nde 2016 yılında karşımıza çıkan otomobiller tasarım bazında yapılan değerlendirme sonucu ödüllerine kavuştu. 2016’nın En Güzel Otomobili ve En Güzel Konsept Otomobili olarak belirlenen sonuçlarda birbirinden güzel otomobiller kıyasıya bir mücadele verdi.

Sosyal ortamda yapılan yapılan oylama ve belirlenen üyelerin değerlendirmesi sonucu 2016’nın En Güzel Otomobili sınıfında Alfa Romeo Giulia, Peugeot 3008, Mercedes GLC, Renault Scenic, Volvo V90, Citroen C3 ve FIAT 124 final aşamasına kadar gelmeyi başardı. Yapılan değerlendirmeler sonucu bu sınıfta ipi göğüsleyen otomobil Alfa Romeo Giulia oldu. Oylar sonucu ortaya çıkan sıralamaysa şu şekilde;

Alfa Romeo Giulia
Peugeot 3008
Mercedes GLC
Renault Scenic

Bu yıl şüphesiz her organizasyonda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bölüm konsept otomobiller oldu. Bu yılki fuarlarda tanıtılan konseptler sayesinde otomobil tutkunları göz banyosu yapma fırsatına erişti. 2016’nın En Güzel Konsept Otomobili ödülü için ortaya çıkan final listesindeyse Citroen’in CXperience, Mercedes’in Maybach 6, DS’in E-Tense ve Renault’nun Trezor konseptleri yer aldı. Bu alanda yapılan değerlendirmelerdeyse Renault Trezor rakiplerini geride bırakarak 2016’nın tasarım bazında en iyi konsept otomobili seçilmeyi başardı. Ödül töreninde açıklamalarda bulunan Renault tasarım direktörü Laurens van den Acker; “Trezor’un taşıdığı güçlü hatlar, gelecekteki modellerimize ilişkin tasarım ve teknoloji konusunda ipuçları veriyor. Ayrıca yakın zamanda gözler önüne serilecek olan yeni bir Renault konsept otomobiller döngüsünün de başlangıcını oluşturuyor.” diyerek Renault’nun yeni modellerindeki tasarım istikrarının devam edeceğini belirtti. Bu ödülün ardından gözler 2017 Dünyada Yılın Otomobili finaline çevrildi. Bu alanda finale kalan araçlara buradan ulaşabilirsiniz.