reklamı kapat

POPÜLER

Evde yalnızca 200 dolar bütçeyle yapılan 3 ekranlı dizüstü bilgisayar [Video]

3 ekranlı dizüstü bilgisayar fikri kulağa garip gelebilir ancak Razer’ın CES fuarında tanıttığı 3 ekranlı dünyanın ilk dizüstü bilgisayarı Project Valerie‘nin oldukça havalı göründüğü gerçeğini değiştirmiyor. Henüz konsept aşamasında olan bilgisayarın piyasaya sürüldüğünde binlerce dolara satılacağına hiç şüphe yok. Peki 3 ekranlı bir bilgisayarı evde çok daha ucuza yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

YouTube’da teknolojik cihazları kırıp dökmesiyle tanınan JerryRigEverything kanalının sahibi Zack Nelsın, bu sefer daha yapıcı bir videoyla karşımızda; tabii menteşeleri monte ederken oluşabilecek birkaç çiziği görmezden gelirsek. Söz konusu DIY projesinde AOC’nin 16 inç büyüklüğünde ve 720p çözünürlüğünde monitörleri kullanılıyor. Yalnızca USB ile bağlantıya izin veren bu monitörler yaklaşık 100 dolara alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekranların bilgisayara tutturulabilmesi için sıradan kapı menteşeleri ve güçlü bir yapıştırıcı kullanılıyor. Önce menteşeler uygun bir şekilde yerleştiriliyor ve sonrasında yapıştırıcıyla sabitleniyor. Ekranlar üst üste gelecek şekilde ayarlanıyor ve böylece bilgisayarın taşınması gereken durumlarda ekranları katlamak mümkün oluyor. Sonuç olarak ortaya absürt ve kullanması zor bir cihaz çıkıyor. Ancak cihazın garip görünmesini bir kenara bırakırsak gerçekten de 3 ekranla kullanılabilen bir bilgisayar yapmanın çok da zor olmadığını görüyoruz. Yapım sürecinin adım adım anlatıldığı videoya haberin görselinden göz atabilirsiniz.

YORUMLAR