reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy Bluetooth 5.0
Galaxy Bluetooth 5.0
Galaxy Bluetooth 5.0
Galaxy Bluetooth 5.0
Galaxy Bluetooth 5.0
Galaxy Bluetooth 5.0

2018 Galaxy A5 ve Galaxy A7 için Bluetooth 5.0 müjdesi

Samsung‘un yeni akıllı telefonları 2018 Galaxy A5 ve Galaxy A7, ortaya çıkan son detaya göre Bluetooth 5.0 teknolojisine sahip olacak.

Galaxy S8 ve S8 Plus ile piyasadaki ilk Bluetooth 5.0 akıllı telefonları karşımıza çıkartan Samsung, görünüşe göre teknolojiyi orta seviyeye indirmek için de çalışıyor. Bünyelerinde kullanılacak Eynos 7885 işlemcileri bugün Bluetooth SIG üzerinde görünen telefonlar, kablosuz bağlantı konusunda oldukça güçlü olacağa benziyor. Yeni Bluetooth teknolojisi yerini aldığı altyapıya göre dört kat daha fazla menzil, iki kat daha fazla hız ve sekiz kat daha yüksek veri taşıma kapasitesi sunuyor. Yani yeni akıllı aksesuarları çok daha yetenekli hale getirme potansiyelini taşıyan teknoloji, yeni Galaxy’lerin öne çıkan detayları arasında yer alıyor. Yeni bağlantı teknolojisi bir akıllı telefona birden fazla kulaklık bağlanmasına dahi imkan tanıyor.

Bluetooth 5.0 ile gelecek Galaxy A ailesinin detayları

Samsung’un yeni telefonları büyük ihtimalle 2018’in başında resmi olarak lanse edilecek. Şimdiye kadar gördüğümüz kadarıyla çerçevesiz tasarıma sahip olacak modeller, kutudan Android 7.1.1 Nougat ile çıkacak. A5 modelini 4GB, A7 modelisi ise 6GB RAM ile donatan Samsung, telefonları suya ve toza karşı da dayanıklı yapacak. İki telefon da dijital asistan Bixby‘e sahip olacak ancak asistana özel butonları bulunmayacak.