reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link Archer C3150

TP-Link Archer C3150 ile her cihaza güçlü Wi-Fi

Kısa bir süre önce TP-Link RE360‘ı tanıtan TP-Link, 4K video izlemeyi seven, çok sayıda cihazın ağa bağlandığı, geniş evler için yüksek hızlı yeni yönlendirici (router) modelini Türkiye’de satışa sundu.

Archer C3150 adını taşıyan yönlendirici, çok yüksek Wi-Fi hızının yanı sıra kablo ile bağlantı, geniş kapsama alanı ve kolay yönetim gibi özellikleriyle üst seviye bir ağ cihazı. Toplamda 3.150 Mbps kablosuz hızlara ulaşabilen cihaz, bu yüksek bağlantı hızıyla her cihaza hızlı Wi-Fi sağlıyor. Aynı anda yoğunluk talep eden uygulamaların kolayca üstesinden gelen cihaz, daha hızlı, daha güçlü ve daha güvenli Wi-Fi oluşturmak için en yeni teknolojileri kullanıyor. Cihaz ile Wi-Fi bağlantısında gecikmeler, kesintiler ve evlerdeki ölü noktalar ortadan kalkıyor.

Çift çekirdekli 1.4 GHz hızında güçlü bir işlemcinin yer aldığı cihaz, gelişmiş teknolojilerle Wi-Fi hızını yüzde 25 artırıyor ve cihazın gücüne güç katıyor.

Çift bant desteğine sahip olan cihaz, Akıllı Bağlantı (Smart Connect) teknolojisiyle her cihaz için en uygun bandı otomatik seçiyor. Cihazda yer alan bir diğer gelişmiş teknoloji olan MU-MIMO (Multi-User MIMO), yönlendiricinin aynı anda birçok cihaza veri göndermesini sağlıyor. Ev Eğlence aracı olan cihaz, kablolu cihazların sorunsuzca ağa dahil edilebilmesi için dört adet Gigabit Ethernet girişine sahip. Bu sayede standart ethernet bağlantısına oranla 10 kat daha hızlı kablolu bağlantı sağlanıyor. Ayrıca bağlantı birleştirme özelliği sayesinde dört adet Gigabit LAN noktasından ikisi birleştirilerek NAS aygıtları için Ethernet hızı 2 GB/sn’ye çıkarılabiliyor. Bu da her zaman daha hızlı veri akışı ve veri yedekleme sağlıyor.

TP-Link Archer C3150 fiyatı

Cihaz üzerinde biri USB 3.0 destekli olmak üzere iki adet de USB bağlantısı yer alıyor. Bu sayede USB girişlerine harici disk bağlamak ve film, fotoğraf, müzik gibi dosyaları yedeklemek mümkün oluyor. Hem Wi-Fi hızı, hem kapsama alanı ile göz dolduran cihazın fiyatı ise 1.129 TL.