reklamı kapat

POPÜLER

macOS High Sierra 10.13.1

WPA2 açığını kapatan macOS High Sierra 10.13.1 ile gelen yenilikler [Yükle]

Uzun süredir beklenen iOS 11.1 sürümünü indirmeye sunan Apple, aynı zamanda macOS High Sierra 10.13.1 güncellemesini de destekli cihazlar için yayımladı.

High Sierra‘yı kullanan tüm Mac bilgisayarlar için ücretsiz olan macOS High Sierra 10.13.1, gerçekten çok önemli yenilikleri beraberinde getiriyor. Bunların en başında ise kırılan WPA2 şifrelemeye karşı yapılan güvenlik güncellemesi yer alıyor. WPA2 ile şifrelenmiş bir Wi-Fi ağındaki tüm bilgiler “KRACK” isimli saldırı tekniğiyle kırarak anlık olarak takip edilebiliyor. Takip etme yanında sistem ile modem arasındaki veri trafiğine zararlı içerikler eklenebileceği durumu daha da kötü hale getirirken, 10.13.1 Mac tarafındaki riski ortadan kaldırıyor. Buna ek olarak Unicode 10 emojileri getiren güncelleme, bazı ufak hataları da kapatıyor.

macOS High Sierra 10.13.1 sürümünün mutlaka kurulması gerekiyor

Ekstra birçok güvenlik geliştirmesi getiren 10.13.1, kişisel güvenlik için mutlaka yüklenmesi gereken güncellemeler arasında yer alıyor. Apple’ın ayrıca Mac tarafındaki Safari ve iTunes için yayınladığı güvenlik / performans güncellemeleri de yayında bulunuyor. Ana güncelleme gibi bunların da mutlaka yapılması tavsiye edilirken, High Sierra‘ya geçmeyen sistemler için de güvenlik güncellemesi veriliyor . Tüm bu yeni sürümlere Mac bilgisayarların App Store uygulamasından ulaşabilirsiniz. Sistemleri güncel tutmanın risklere karşı çok önemli olduğunu bir kez daha belirmekte fayda var.