reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 11.2.5 ve macOS High Sierra 10.13.3

iOS 11.2.5 ve macOS High Sierra 10.13.3 güncellemeleri yayında

Teknoloji devi Apple,  dakikalar önce iOS 11.2.5 ve macOS High Sierra 10.13.3 güncellemelerini yayınlandı. İşte yapılan değişiklikler;

Kısa süre önce herkes için kullanıma sunulan güncellemelerden iOS 11.2.5, ilk olarak bugün satış tarihi açıklanan HomePod desteği getiriyor. Buna ek olarak Siri’nin haberlerini okuma özelliği de gelen yenilikler arasında yer alıyor. Bunu maalesef şu an sadece Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avustralya için sunan Apple, buna ek olarak Messages uygulamasını kitleyen mesaj sorununu da çözüyor. Aynı zamanda birçok kararlılık ve güvenlik geliştirmesi de yeni sürümün içerisinde yer alıyor. macOS High Sierra 10.13.3 ise göründüğü kadarıyla herhangi bir yenilik taşımıyor. Yapılan açıklamaya göre güvenliği ve kararlılığı artıran güncelleme, Spectre ve Meltdown güvenlik açıkları için ekstra altyapısal değişiklikler taşıyor. Güncellemenin ayrıca geçtiğimiz günlerde sistem ayarlarında ortaya çıkan parola sorununu da ortadan kaldırdığı belirtilenler arasında yer alıyor. Ek olarak Messages sorunu burada da düzeltiliyor.

Apple güncelleme konusunda en iyilerden

Her zaman söylediğimiz gibi sistemini / telefonunuzu sürekli olarak güncel tutmanızı öneriyoruz. Yeni öğrenilen ancak kamuoyuna yansımayan birçok güvenlik sorununu kapatan bu tarz güncellemeler, herkes için büyük önem arz ediyor. Şirketin yeni yayınladığı güncellemelere ise iOS cihazlarda Yazılım Güncelleme bölümünden, Mac bilgisayarlarda App Store’dan ulaşılabiliyor.