reklamı kapat

POPÜLER

2022 Honda Civic Si

2022 Honda Civic Si; Type R öncesi performans provası tanıtıldı [Video]

Amerika merkezli olarak lanse edilen 2022 Honda Civic Si, Type R öncesi ailenin performans zirvesi rolünü üstlenecek.

Honda’nın kısa süre önce resmi kaynaklarından nabız göndermeye başladığı yeni nesil Civic Si için beklenen tanıtım gerçekleşti. Amerika merkezli olarak gösterimi gerçekleştirilen model, halihazırda geliştirme süreci devam eden Type R öncesi ailenin performans zirvesi rolünü üstlenecek. Yeni neslin altyapı dinamiklerine ek olarak performans odaklı altyapı revizyonlarıyla birlikte tüm zamanların en iyi sürüş kalitesi sunan Si modeli olarak lanse edilen 2022 Honda Civic Si, kaputunun altında bir sürpriz barındırmadan yola çıkacak.

2022 Honda Civic Si için öne çıkan performans detayları

Yeni Civic Si ile birlikte bizleri kaputun altında 1,5 litrelik benzinli motor standart olarak karşılıyor. 6 kamdeli manuel şanzımanla tercih edilebilecek olmasından ötürü meraklılarını mutlu edeceğini düşündüğümüz otomobil 202 PS güç ve 260 Nm tork değerleriyle yola devam ediyor. Güç bazında ufak gerilemelerin dikkat çektiği Civic Si’de bu hamlenin sürüş yeteneklerinin limitleri düşünülerek atıldığı da özellikle belirtilmesi gerekenler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda mühendisleri Civic Si’de Type R’da yer verdikleri yeni devir aralığı teknolojisini de kullanmayı es geçiyor. Bu sistem kullanıcılara, üretilen maksimum güç ve tork gibi değerleri daha geniş bandında yakalama ve sürüş keyfini artırma şansı tanıyor. Motor tarafında, Volan’ın önceki nesile göre yüzde 26 daha hafif olması da büyük parçada yakalanan önemli bir geri kazanım. Egzoz tarafında yapılan yenilikle birlikte kullanıcıları ses konusunda da daha tatmin edici bir deneyim bekliyor olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm bu parçaları daha anlamlı kılan parçalardan birisi de gövdenin önemli oranda iyileştirilen burulma direnci. Ebatsal olarak aks mesafesi tarafında artışa gidilmesine rağmen böyle bir iyileşmenin yakalanabiliyor olması da pek çok kişi gibi bizim de dikkatimizi çekiyor. Süspansiyon sistemindeki yeni parçalar da aracın gövde salınımını iyileştirirken, artırılan performansa paralel olarak sunulan daha büyük fren sistemi de Si’yi ailenin diğer üyelerinden ayırıyor. Dış ve iç tasarım ögeleriyle de performans dinamiklerini hissettiren dokunuşlar barındıran yeni Civic Si’nin fiyatları önümüzdeki günlerde açıklanacak.