reklamı kapat

POPÜLER

Teslonda

2,48 saniyede 0’dan 100’e; Tesla motorlu Honda Accord kendi hız rekorunu geride bıraktı [Video]

Teslonda olarak şubat ayı içerisinde kendisiyle tanıştığımız özel yapım bu çılgın otomobil, kısa süre içerisinde rekorlarını geliştirmeye başladı.

Bundan yaklaşık iki ay öncesinde içerisinde “Tesla” geçen en fantastik modifikasyon çalışmalarından birisine sizlerle birlikte tanık olmuştuk. Tesla’nın yanı sıra Honda Accord‘un 70’li yılları içerisine alan ilk jenerasyonunun da yer aldığı bu projede, içten yanmalı motorun yerine 400 kW (536 beygir) güç üreten bir “Performance Large Tesla Drive Unit”in kullanılmasıyla ortaya bir drag canavarı çıkmıştı. Jason Hughes tarafından kurulan HSR Motors‘un geliştirdiği ve “Teslonda” olarak nitelendirilen bu model için, o dönem paylaşılan teknik veriler arasında en dikkat çeken parça ivmelenme bölümündeydi. 0’dan 100’e hızlanmasını sadece 2,7 saniyede tamamlayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bu “melez prens” aradan geçen iki aylık zaman diliminin ardından kendi rekorunu 0,3 saniye iyileştirmeyi başardı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diğer kullanıcılara örnek olacak

Şubat ayında elde dilen 2,7 saniyelik değerin ardından aracının 2,5 saniyenin de altına inebilecek potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Jason Hughes, bugün itibarıyla elde ettiği 2,48 saniyelik derece ile sözünü kanıtlıyor. Kurduğu markası altında kullanıcılara Tesla batarya modülleri, özel yapım kontrol sistemleri ve üniteler satan Hughes, içten yanmalı araçlara sahip olan ve kendisi gibi bu araçları birer elektrikli otomobile çevirmek isteyenlere yardımcı oluyor. Projesinde Tesla’nın yanı sıra Chevrolet Bolt’un batarya paketinden de faydalanan başarılı geliştiricinin adını ileriki vadede çok daha fazla duyabiliriz.

Video