reklamı kapat

POPÜLER

2022 Renault Kangoo E-TECH Electric Van

300 kilometre menzille geldi; 2022 Renault Kangoo E-TECH Electric Van

Benzinli ve dizel versiyonların ardından aileye katılmaya hazırlanan 2022 Renault Kangoo E-TECH Electric Van için satış tarihi de verildi.

Yenilenen tasarım karakteriyle daha modern ve tatminkar bir model haline gelen Kangoo ürün gamı, bir süredir beklediğimiz elektrikli versiyonuna nihayet kavuşuyor. Benzinli ve dizel motorlu versiyonları üzerinden geçtiğimiz mart ayında tanışma fırsatına eriştiğimiz ürün gamı, 2022’nin bahar dönemiyle birlikte elektrikli olarak da tercih edilebilecek. Avrupa hükümetlerinin içten yanmalı motor yasaklarına paralel olarak şehir içerisindeki ticari pazarda önemli role sahip olma potansiyeli taşıyan 2022 Renault Kangoo E-TECH Electric Van, 300 kilometrelik elektrik menziliyle günlük kullanımda sorun yaratmayacağının sinyallerini veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Renault Kangoo E-TECH Electric Van teknik özellikleri

Standart olarak tek elektrik motorlu bir altyapı üzerine geliştirilen elektrikli Kangoo versiyonu, bu motoruyla kullanıcılarına 122 PS güç ve 245 Nm’lik tork değerlerini sunabiliyor. Batarya tarafında da kullanıcılara şimdilik tek bir paketin sunulacağını görüyoruz. Tabanda konumlanan 45 kWh’lik batarya ile birlikte WLTP standartlarında 300 kilometrelik menzil değeri resmiyete kavuşuyor. Bataryanın konumlandırma noktasından ötürü arkadaki yükleme alanıda herhangi bir kayıp oluşturmadığı da özellikle paylaşılan detaylar arasında. Modelin menzili kadar şarj yetenekleri de şüphesiz potansiyel alıcılar için temel etmenler arasında olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada 11, 22 ve 80 kW kapasiteli üç farklı şarj türünün mümkün olduğunu görüyoruz. 11 kW’lık Wallbox ile yaklaşık 4 saatlik bir dolumda yüzde 10’dan yüzde 100’lük batarya doluluğunu yakalamak mümkün görünüyor. 80 kW’lık hızlı şarj ise 30 dakikalık dolumda 170 kilometreyi bulan menzilin yakalanmasına olanak tanıyor. 600 kiloluk yükseleme ve 1.500 kilogramlık yük çekme desteği sunabilen modelin önümüzdeki süreçte sunulacak olan uzun aks mesafeli versiyonunda ise 800 kilograma kadar yükleme kapasitesi sunulacak. Kangoo E-TECH Electric Van’ın donanımları arasında ise 8 inçlik multimedya ekran, 10 inçlik dijital gösterge pakeli, ısıtmalı ön cam, koltuk ve direksiyon, adaptif hız sabitleyici, şerit destek uyarıları ve daha pek çok teknolojik destek dikkat çekiyor. Üretimi Fransa’da gerçekleştirilecek olan ailenin fiyatları önümüzdeki süreçte açıklanacak.

İlgili video

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric