reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet motoru

300 Nm’den fazla tork sunan inanılmaz elektrikli bisiklet motoru

Dün 130 Nm tork getiren otomatik vitesli elektrikli bisiklet motoru ses getirmişti. Bugün ise şovun yıldızı direkt olarak Biktrix XD oldu.

130 Nm tork getiren otomatik vitesli elektrikli bisiklet motoru için detaylar burada yer alırken, bu seçenek bir anda çok daha az etkileyici hale geldi. Çünkü daha önce maksimum 160 Nm tork seviyelerine çıkan sektör, Biktrix XD ile güncel üst limiti görmüş durumda. Kanada merkezli olarak tasarlanan ve üretilen Biktrix XD, başlıkta da aktardığımız gibi tam 300 Nm üzerinde bir tork getiriyor. 2.000 watt üstü bir güç sunan ve bunu sürekli devam ettirebilen motor, bu yüksek güce dayanması için güçlendirilmiş çift zincire, özel dişlilere ve dişli gergi sistemlerine sahip.

Bu yüksek gücün etkisiyle takıldığı bisikleti 50 km/s hızın üstüne saniyeler içerisinde çıkarabilen Biktrix XD elektrikli bisiklet motoru, firmanın kendi açıklamasına göre yüksek güçteki diğer merkeze konumlandırılan motorların tüm sorunlarından arındırılmış durumda.

Peki bu kadar yüksek gücünü amacı ne? Bu güç özellikle dağ bisikletlerinin yapabildiklerini artırıyor. Yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere sağlanan güç sayesinde yüksek eğime sahip tepeler bu motor ile çok rahat şekilde aşılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı zamanda yüksek güç taşıyacak kargo bisikletleri için de mantıklı olan bu gelişmiş motor sistemi, ilk olarak Juggernaut XD isimli yine yukarıdaki video içerisinde yer alan elektrikli bisiklet modeli içerisinde kullanılacak. Önümüzdeki yaz aylarında elde edilebilir hale gelecek bisiklet için 6 bin dolar gibi yüksek bir fiyatın verilmesi gerekecek.

Çok güçlü elektrikli bisiklet motoru yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi