reklamı kapat

POPÜLER

4×4 araç almak isteyenlere güzel haber; Suzuki’den hurda teşvik indirimi

Suzuki’nin Türkiye’de sınıfının sevilen modelleri arasında yer alan Vitara’yı indirim kapsamına aldığı kampanya meraklılarının ilgisini çekebilir.

Advertisement

Hurda teşviki kapsamında otomobil üreticilerinin içerisine girdiği indirim kampanyalarıyla ilgili son hamleyi geçtiğimiz gün FIAT üzerinden sizlerle paylaşmıştık. Renault ve Dacia gibi fiyat/performans bazındaki diğer markaların da kısa süre önce dahil olduğu adımlara Suzuki de kayıtsız kalmadı. Özellikle 4×4 altyapıya ve arazi yeteneğine sahip olan bir SUV modeli arayışı içerisinde olanların dikkatini çekecek olan bu kampanyanın başrolünde Vitara var. Haziran ayı kapsamında başlangıcı yapılan hamlede 8 bin TL’ye varan hurda teşviki indirimiyle birlikte, Suzuki Vitara’yı 103.250 TL’den başlayan fiyatlarla satın almak mümkün olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vitara’nın öne çıkanları

Türkiye’de üç farklı donanım versiyonuyla satın alınabilen Suzuki Vitara, Euro NCAP’ten elde ettiği 5 yıldız ile güvenlik standartlarını da fazlasıyla karşılayabilen bir model. Donanım paketlerine göre değişmekle birlikte; yokuş kalkış desteği, eğim iniş kontrol sistemi, radar fren destek sistemi ve adaptif hız sabitleme gibi parçalar elektronik asistan kısmında ön plana çıkıyor. Suzuki’nin iddialı olduğu alanlardan birisi olan dört tekerlekten çekiş sistemi “Allgrip“‘in kullanıcıları memnun etme potansiyeli de fazlasıyla yüksek. Kaputunun altında iki farklı benzinli motor seçeneği kullanılan Vitara’da 1,6 litrelik VVT benzinli ünite 120 HP güç ve 156 Nm tork üretirken, 1,4 litrelik Turbo Boosterjet benzinli motorsa 140 HP güç ve 220 Nm tork üretiyor. İstenildiğinde iki çeker istenildiğinde dört çeker olarak kullanılmasından ötürü biraz daha tutumlu bir sürüş imkanının da sunulduğu Vitara’da, 10.1 inç boyutundaki dokunmatik multimedya sistemi, navigasyon, Bluetooth ve USB girişi özellikleri standart olarak sunuluyor.