reklamı kapat

POPÜLER

5 farklı Sony Xperia Z6 modeli geliyor

Yeni nesil Xperia Z5 serisiyle pazara bomba gibi giren Sony, Z6 hazırlıklarına başladı bile. İki farklı model beklerken üç Xperia modeli tanıtan Sony’nin bu kez işleri iyice ilerleterek bu kez beş farklı Xperia Z6 modeli duyuracağı konuşuluyor.

Hepimizin bildiği gibi Sony her yıl amiral gemisi için biri normal biri ufak boyutlu yani Compact olmak üzere iki farklı cihaz çıkarır, ancak bunları farklı tarihlerde gerçekleştirirdi. Z5 serisi için bu ezberi bozan Sony bu iki cihazı aynı anda tanıtmış, hatta yanlarına bir de en gelişmiş Xperia modeli Z5 Premium‘u da eklemişti. Sony’nin Z6’da da aynı hamleyi yapacağı konuşulurken Japon üretici bir büyük sürpriz daha yaparak beş farklı Xperia Z6 modeli duyurmaya hazırlanıyor.

Weibo’da ortaya çıkan iddialara göre, hem ekran boyutu hem de birtakım özellikleriyle birbirinden ayrılacak beş Xperia Z6 modeli şöyle: 4 inçlik Xperia Z6 Mini, 4,6 inçlik Xperia Z6 Compact, 5,2 inçlik Xperia Z6, 5,8 inçlik Xperia Z6 Plus ve 6,4 inçlik Xperia Z6 Ultra.

Görüğümüz üzere orijinal Xperia ve Compact modelleri korunurken bir adet mini, Premium’un yerine ise iki büyük ekranlı model daha ekleniyor. Özellikleri henüz belli değil ancak birbirine çok yakın olması bekleniyor. Bu da Sony’nin kullanıcılara sadece ekran boyutu tercihi sunacağı anlamına geliyor. İddiada yer alan bir diğer ilgi çekici nokta ise Xperia Z6 ve Z6 Plus’ın iPhone’lardakine benzer 3D Touch özelliğine sahip olacağı söyleniyor.

Önümüzdeki ay düzenlenecek CES 2016‘ya tarih veren Sony, fuarda sergileyeceği yeni nesil ürün yelpazesine yeni Xperia’ları da ekleyecek mi, merakla bekliyoruz.

Sony-CES-2016-Invite-680x345

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“5 farklı Sony Xperia Z6 modeli geliyor” için bir cevap

  1. furkan dedi ki:

    a1018 den başlamak suretiyle şimdiye kadar sony harici telefon kullanmadım, elimden yaklaşık 15-20 cihaz geçti(uzun süre kullanım) ama ben böyle fiyasko görmedim… neden hala kamera bazında bi g4 ün verdiği MF özelliği veya iso değeri verilemiyor ? neden kasa çerçevesi sıfırlanamıyor anlamıyorum. z den başlamak üzre z5 e kadar pek bifark göremedim göremiyorum . aynı kasa yakın işlemci, ram ve gpu lar.
    artık bayılmaya başladık gerçekden