reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Western Digital
Western Digital
SanDisk

64-katmanlı 3D NAND teknolojisini kullanan dünyanın ilk SSD’leri

Western Digital, 64-katmanlı 3D NAND teknolojisini kullanan dünyanın ilk SSD‘lerini satışa sunuyor.

WD İşlevsel Bütünlük Testi Laboratuvarı (F.I.T. Lab) tarafından sertifikalandırılan WD Blue 3D NAND SATA SSD’ler endüstri lideri 1.75M saat MTTF sunuyor. Western Digital’ın yeni SSD’leri daha düşük enerji tüketimine, daha yüksek performansa, daya güçlü dayanıklılığa ve daha fazla kapasiteye sahip. Acronis True Image WD Edition klonlama yazılımı, müşterilerin performans ve kapasiteyi izlemesini sağlayan WD SSD Dashboard yazılımı ve sürüm güncellemeleri ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.Western Digital Başkanı ve COO’su Mike Cordano konuyla ilgili açıklamasında, “64-katman 3D NAND tabanlı SSD’leri PC segmentine getirmek, bu yeni teknolojide yaptığımız ve müşterilerimize uzun vadeli faydalar sunan çalışmalarımızın kritik bir adımını oluşturuyor. SanDisk ve WD markalarımız, bu markaların sadık müşteri tabanı ve dağıtım kanalları sayesinde bu gelişmiş SSD’ler, günümüzün yeni teknolojilerinden faydalanmak isteyen bilişim dünyasında büyük ilgi görecek.” dedi.   

SanDisk Ultra 3D SSD ise bilgisayarlarından güçlü performans bekleyen oyun ve kreatif tutkunlarını hedefliyor. Bilgisayarlarını basit bir şekilde güncellemek isteyen kullanıcılar için SanDisk Ultra 3D SSD, sağlam dayanıklılık ve güvenilirlik, hızlı açılış, daha kısa uygulama yükleme süresi ve veri transferi sunuyor. Daha soğuk ve sessiz çalışan SanDisk Ultra 3D SSD’ler şok ve titreşime karşı koruma sunan kanıtlanmış güvenlik de sağlıyor.

WD Blue 3D NAND SATA SSD’ler hem geleneksel 2.5 inç/7 mm sürücü kasaları hem de tek-taraflı M.2 2280 form faktörlerinde 250 GB, 500 GB, 1 TB ve 2 TB kapasiteler ile satışa sunulacak. SanDisk Ultra 3D SSD’ler ise 2.5 inç /7 mm sürücü kasası form faktöründe 250 GB, 500 GB, 1 TB ve 2T B kapasitelerde piyasadaki yerini alacak.
Her iki ürün de sırasıyla 560 MB/s ve 530 MB/s sıralı okuma ve yazma hızları sunarken 3 yıllık garanti ile geliyor. WD Blue 3D NAND SATA SSD ve SanDisk Ultra 3D SSD 2.5 inç/7 mm versiyonu 99,99 dolardan, WD Blue M.2 2280 ise 99,99 dolardan başlayan fiyatla kullanıcıların beğenisine sunulacak.