reklamı kapat

POPÜLER

Çin elektrikli SUV

650 kilometrenin üzerinde menzil; Çin’in en yeni elektrikli SUV modeliyle tanışın

Bölgenin iki önemli ismi olan BAIC ve Magna tarafından üretilecek olan ArcFox Alpha-T oldu, elektrikli SUV pazarında Çin için önemli bir üye olacak.

Genel pazarda olduğu gibi elektrikli otomobil için de kısa sürede dünyanın en önemli bölgelerinden birisi haline gelen Çin’de gün geçmiyor ki yeni bir modelle daha karşılaşmayalım. Küresel üreticilerin yanında yerel isimlerin de önemli bir atılım yaptığı sürece dahil olan son isim ArcFox Alpha-T oldu. BAIC ve Magna ortaklığıyla geliştirilen model, grubun altında konumlanan BJEV markasının elektrik odaklı bir ekibinin ürünü olarak piyasaya sunulacak. 93,6 kWh’lik dev bataryası sayesinde 653 kilometreye kadar menzil kat edebileceği açıklanan Alpha-T, performansıyla da kullanıcı beklentilerini karşılayabilecek niteliklerde.

Çin elektrikli SUV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ArcFox Alpha-T elektrikli SUV için öne çıkan teknik özellikler

Alpha-T hakkında şimdilik çok fazla ayrıntı paylaşılmış değil. Aracın nununla birlikte, 4.788 milimetre uzunluğunda, 1.940 milimetre genişliğinde, 1.683 milimetre yüksekliğinde ve 2.915 mm dingil mesafesine sahip olduğunu görüyoruz. Bu oranlar, agresif eğimli bir tavan çizgisi, keskin çizgili bir burun ve karakteristik ışıklandırma gruplarıyla bir araya getirilerek dikkat çekici bir modelin oluşumu hedefleniyor. Alpha-T2de yer verilen elektrik motorları ise kombinasyon olarak 218 beygirlik bir güç ve 360 Nm tork üretiyor. Sipariş sürecinin kısa süre içerisinde başlayacağı açıklanan modelin 39.564 dolarlık etiket fiyatıyla alıcı bulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

ID. Buzz