reklamı kapat

POPÜLER

2020 Citroen C3 Aircross

90 farklı kombinasyonla satışa sunulacak Citroen C3 Aircross’un öne çıkan özellikleri [Video]

Bu yıl içerisinde satışına başlanacak olan C3 Aircross’un tüm detaylarıyla resmi olarak karşımızda.

Hyundai ve Volkswagen‘in de dahil olmasıyla birlikte iyice kızışan kompakt crossover pazarında Citroen’in temsilcisi olan C3 Aircross sahip olduğu farklı tasarımı ve özellikleriyle fark yaratmaya çalışacak. C3’ün tamamen değişmesiyle birlikte yeni bir kimlik kazanan ailenin yerden yüksek versiyonu Citroen’in kişiselleştirebilme kozunu sınırlarına kadar zorladığı bir model olarak karşımıza çıkıyor. Sınıfının en iyi bagaj kapasitesine sahip olan C3 Aircross bu anlamda da birçok kişiyi kendisine çekebilecek potansiyele sahip.


Toplamda 4,15 metre uzunluğa sahip olan C3 Aircross’un normal koşullarda 410 litre olan bagaj hacmini koltukları pasif hale getirerek 520 litreye kadar çıkartmak mümkün. Bu anlamda tam bir uzun yol arkadaşı olan araç dinamik tasarımıyla da dikkat çekiyor. Citroen’in dışarıda doksan içerideyse beş farklı renk kombinasyon seçeneği sunduğu araç bu özellikleriyle de farklılık arayan kullanıcıların ilk tercihlerinden olmaya aday gibi gözüküyor. Donanım olarak da oldukça cazip özelliklere sahip olan araçta kablosuz telefon şarjı ve 7 inçlik multimedya ekranı bu anlamda kullanıcıları cezbedebilecek ilk parçalar arasında öne çıkıyor.

2020 Citroen C3 Aircross

Tüm versiyonları ön tekerlekten çekiş altyapısıyla birlikte gelen C3 Aircross’ta PSA grubunda kullanılan Grip Control sistemi aracı farklı zemin ve yol koşullarına maksimum şekilde adapte etmek için görev yaparken bu sisteme yokuş asistanı destek olacak. Güç ünitelerinde de diğer modellerde gördüğümüz benzer motorların kullanıldığı C3 Aircross’ta seçenekler 82 PS güç üreten 1.2 litrelik üç silindir benzinli motorla başlayıp 1.6 litre dizel motora kadar değişiklik gösterecek. Üretimi İspanya’da gerçekleştirilen aracın Avrupa satışları yılın ikinci yarısında başında başlaması beklenirken fiyatlar temmuz ayı içerisinde açıklanacak.

VİDEO
https://youtu.be/R7eUD7p0PDI?list=PLL-i7w3LAKoDYxOlk4sS_bIBvUuSOFJof