reklamı kapat

POPÜLER

DU 2016-05-30 PANIGALE ANNIVERSARIO

DU 2016-05-30 PANIGALE ANNIVERSARIO

DU 2016-05-30 PANIGALE ANNIVERSARIO

90. yıla özel Ducati 1299 Panigale S Anniversario

Bu yıl 90. yılını kutlayan Ducati, muhteşem bir yıldönümü hediyesiyle karşımızda. Efsane racing modeli Panigale’nin çok daha özel bir versiyonunu tasarlayan İtalyan üretici, 1299 Panigale S Anniversario adını verdiği yeni şeytan icadıyla yine pistlerin en büyük yıldızı olmaya geliyor.

Kırmızı, beyaz ve siyah renk kombinasyonuyla Ducati’nin MotoGP yarışçısına biraz daha yaklaşan motosiklet, özellikle altın renk detaylarıyla kendine hayran bırakıyor. Yıldönüme özel olduğunu tüm açılardan belli eden Panigale S Anniversario hem görsel hem mekanik anlamda Ducati’nin tüm zenginliklerinden nasibini alıyor. Akrapoviç egzoz, Öhlins süspansiyon, Brembo fren, Marchesini jant ilk göze çarpanlardan.

Ducati’nin yeni nesil yarış canavarlarındaki tüm teknolojik özellikler Panigale S Anniversario’da da daha gelişmiş bir şekilde yerini almış. Ducati Çekiş Kontrol Sistemi’nin (DTC) EVO versiyonu, Ducati Tekerlek Kontrol Sistemi (DWC), Bosch ABS sistemi, Ducati Quick Shifter (DQS) sistemi, Motor Fren Kontrolü (EBC), Öhlins Smart EC akıllı süspansiyon sistemi derken motosiklette yok yok.

Performans konusuna gelecek olursak 1299 Panigale’deki 205 beygir güç üreten 1.285 cc’lik V-twin blok korunmuş. Yalnızca 500 adet üretilecek olan 1299 Panigale S Anniversario önümüzdeki aydan itibaren şanslı sahipleriyle buluşacak.