reklamı kapat

POPÜLER

Kodak Pixpro AZ901 Astro Zoom

90x optik zoomlu Kodak Pixpro AZ901 Astro Zoom’u bekleyenlere güzel gelişme

Kodak’ın yaklaşık iki yıl önce gerçekleşen CES Fuarı’nda tanıttığı Pixpro AZ901 Astro Zoom fotoğraf makinesi nihayet yurt dışında satışa sunuldu. Zoom yeteceğiyle fark yaratan makine, kullanıcıların uzak nesnelerin ayrıntılı çekimlerini yapabilmelerini sağlıyor.

Kullanıcıların astrofotografiye girebilmelerini sağlamak için devasa bir telefoto lensle birlikte gelen makine, 90 kat optik yakınlaştırma yapabiliyor. Ay’ın görüntüsünü rahatlıkla çekebileceğiniz makinede 20 megapiksel arka aydınlatmalı CMOS sensör yer alıyor. 14 grup ve 18 elementli lens tasarımıyla gelen makinede görüntü sarsıntılarını en aza indirmek için optik görüntü sabitleme teknolojisi de kullanılıyor. Arka tarafında 920 bin noktalı 3 inç ekranın yer aldığı Pixpro AZ901’in ISO hassasiyeti ise maksimumda 3.200’e kadar artırılabiliyor. Saniyede 30 kare Full HD video kaydedebilen makinede elektronik vizörün de bulunduğunu söyleyelim. Wi-Fi desteği sayesinde makine çekilen fotoğrafları kablosuz olarak iOS veya Android’li cihazlara da aktarabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kodak’ın yeni fotoğraf makinesi yakın çekim yapmaktan hoşlananlar için biçilmiş kaftan

Nikon’un 83 kat yakınlaştırma yapabilen makinesi P900’ün karşısına çıkan Kodak Pixpro AZ901 Astro Zoom’un yurt dışındaki satış fiyatı ise 449 dolar. Makinenin Türkiye’de satış fiyatı ise henüz belli değil.

İlginizi çekebilir

Bir efsaneyi hayata döndüren Kodak Super 8 ile çekilmiş ilk video