reklamı kapat

POPÜLER

ABT Audi SQ7

ABT, “ücreti nereye ödüyoruz” dedirten 1.038 Nm’lik Audi SQ7 geliştirmesiyle karşımızda

14 Nisan 2018

Sınırlı sayıda gerçekleştirilecek olan Audi SQ7 tabanlı ABT projesinin ortaya koyduğu değerler kadar talep edilen bedeli de düşündürücü seviyelerde.

Volkswagen grubunun popüler geliştiricisi ABT, özellikle Audi’yi biraz daha fazla seviyormuş hissiyatını bizlerde uyandırmaya başladı. Şubat ayı içerisinde RS Avant’a 695 beygirlik dokunuş getirerek, halihazırda fazlasıyla tatminkar olan performans çıtasını bir adım daha ileriye çeken Almanya merkezli geliştirici, bu kez yeni Q7‘yi garajına çekti. Audi ürünü gamının en büyük SUV modeli konumunda olan bu canavarın kaputunun altının yanı sıra gövdesine yapılan işlemler, kesinlikle anlatım konusunda da ayrı bir özeni hak ediyor. Tüm eklentilerini Vossen jant setiyle taçlandıran ABT ekibinin motor kısmında karşımıza çıkarttığı “saçma” rakamlarla Audi SQ7 kusursuza yakın detaylara sahip bir egzotik modele dönüşmüş halde karşımıza çıkıyor. Standart haliyle 435 beygir gibi bir güce sahip olan ve halihazırda piyasada satın alınabilecek en güçlü SUV modellerinden birisi olan SQ7, BMW X6 M’e büyük oranda yaklaşmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Performansa eşlik eden değişimler

Motor bölümünde yapılan değişimlerin ardından artık 520 beygir güç ve 970 Nm tork değerlerine yükselen Audi SQ7’de, yazılımla yapılan son dokunuşun ardından ortaya 1.038 Nm gibi gerçekten çok ciddi bir rakam elde ediliyor. Bu işlemlerin ardından 0’dan 100’e hızlanmasını 4,6 saniyede tamamlayabilen model, elektronik olarak sınırlandırılmış olan limitinde 250 km/s‘lik maksimum hıza erişebiliyor. Madalyonun makyaj ve donanım kısmında ise mat mavi renk, aracı çepe çevre satan body kit, egzozlar ve ön tampondaki hava girişlerinin değişimi ön planda. Toplamda sadece 10 adet gerçekleştirilecek olan bu projeye sahip olmak isteyenlerin ise 216.000 euro‘luk ücreti gözden çıkarması gerekiyor. Nitekim aracın en çok üzen kısmı da bize göre sadece fiyat bölümü. Koleksiyonerlerin dikkatini çekebilecek olan projenin böylesine yüksek bir bedel ile ne denli ilgi göreceği ise merak konusu.