reklamı kapat

POPÜLER

sony

Dünyada ilkleri sunan 4K video kamera: Sony PXW-Z280

Sony, video kamera ailesini PXW-Z280 modeliyle genişletiyor. Yeni model, F12 (59,94p) düzeyinde yüksek bir hassasiyet sunan üç adet 1/2 tipi Exmor R CMOS sensörü bünyesinde barındırıyor.

Kamera, dünyanın yeni 1/2 tipi Exmor R CMOS görüntü sensörlerine sahip ilk 4K 3 çipli video kamerası olma özelliğini taşıyor. Kamera, 3 çipli sensörler ve 4K 4:2:2 10 bit özelliği, canlı görüntüler ve incelikli bir renk tonlaması sağlıyor. Gelişmiş ağ özellikleri sayesinde doğrudan canlı yayına geçen iş akışları mümkün oluyor.  Bu da bu modeli yayıncılar ve prodüksiyon şirketler için ve ayrıca belgesel çekiminde kullanıma yönelik olarak ideal seçenek haline getiriyor. PXW-Z280, gelişmiş Otomatik Yüz Algılama Odaklaması (AF) işlevi gibi yeni özelliklerle kullanımı kolaylaştıracak şekilde tasarlandı. Kullanıcılar insanların yer aldığı sahnelerin çekiminde ideal olan “Yüz Önceliği AF” özelliğini seçebiliyor.

Sony’nin eşsiz Elektronik Değişken ND filtresi çekim sırasında ND filtrenin yoğunluğunu değiştirerek daha iyi bir pozlama kontrolü sağlarken çözünürlüğü ve alan derinliğini de koruyor. Kamera ayrıca kullanıcıların güzel görüntüler oluşturmasını sağlayan S-Log3’ü ve renk tonlaması ihtiyacını ortadan kaldıran Sony Anında HDR iş akışını destekliyor.
PXW-Z280 bunlara ek olarak, güvenli ve sorunsuz bir kablosuz Elektronik Haber Toplama (ENG) iş akışını mümkün kılan gelişmiş ağ özelliklerine sahip. Sony’nin bulut tabanlı ENG hizmeti “XDCAM air” için geliştirilmiş teknolojiyi temel alan yeni video kamera, yüksek kaliteli yayın içeriğinin Dual Link bağlantısıyla canlı dağıtımı için Sony’nin Hizmet Kalitesini (QoS) kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

4K çözünürlüklü Sony kamera ne zaman satışa sunulacak?

PXW-Z280 video kamerası bu yılın temmuz ayında piyasaya sunulacak.