reklamı kapat

POPÜLER

otomobil

Bir otomobil ve iki motosikletin, yürekleri ağızlara getiren “Ölüm Duvarı” denemesi [Video]

Hindistan’da gerçekleştirildiği söylenen otomobil ve motosiklet odaklı gösteride herhangi bir sorun yaşanmazken, sürücülerin yaptığı hareketler yer yer izleyicileri bile korkuttu.

Herhangi bir sirke gittiğimizde karşımıza çıkan akrobatların yaptığı tehlikeli gösteriler “evde denemeyiniz” uyarısı altında yürekleri ağızlara getirir. İşin içerisine motorlu araçlar girdiğinde de bahsetmekte olduğumuz bu sirk gösterilerini bir an olsun aratmayan seviyede tehlikeli işler karşımıza çıkar. Profesyonel sporcuların tam teşekküllü ekipmanlarla gerçekleştirdiği ve bolca uçuş içeren bu gösterilerden bir tanesi bu kez Hindistan’da radarımıza takıldı. “Ölüm Duvarı” olarak nitelendirilen özel bir motodromda gerçekleştirilen, gerek otomobil gerekse motosikletlerin içerisinde yer aldığı bu etkinliklerde fizik kurallarını zorlayıcı hareketler yapılmakta. Lakin bu sefer üç sürücünün de aynı anda alanın içerisinde yer alması, işin tehlike eşiğini bir anda çok ciddi boyutlara yükseltiyor.

Gösteri sorunsuz tamamlandı

Genellikle kompakt boyutlardaki otomobiller ve cross motorlarının içerisinde bulunduğu “Ölüm Duvarı”nda, ahşap plakalardan oluşan duvarları kademeli olarak yanal bir şekilde tırmanır. Merkezkaç kuvveti ve orantılı hız ivlemelenmesinden faydalanılarak gerçekleştirilen bu gösterilerin geçmişi ise 1900‘lü yılların başına dayanmakta. Hindistan’da düzenlenen gösteride karşımıza çıkan Suzuki Alto ve iki cross motorunun gerçekleştirdiği hareketler, yer yer doğrudan yarışçıların hayatını riske sokan bölümler de içeriyor. En azından şimdilik herhangi bir kazanın yaşanmadığı bu performansın görüntüleriyle sizleri baş başa bırakalım.

Video

İLGİLİ HABERLER