reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

iMovie’ye yenilikler getiren güncelleme yayında

Apple, popüler video düzenleme uygulamalarından biri olan iMovie için yeni güncellemesini indirmeye sundu. Güncellemeyle birlikte iMovie, iPhone X’daki Super Retina ekran desteğine kavuştu.

Grafik işleme için metal arabirimini de ekleyen güncelleme, basitleştirilmiş çince yerelleştirmesini de iyileştiriyor. Genel kararlılığı artıran güncellemeyi yükleyebilmeniz için mobil cihazlarınızda iOS 11.12 güncellemesinin yer alması gerektiğini belirtelim.

iMovie ne gibi özellikler sunuyor?

Uygulama ile kliplere göz atabilir, Hollywood tarzı fragmanlar ve 4K çözünürlükte göz alıcı filmler hazırlayabilirsiniz. Filmlerinizi iPhone veya iPad’de düzenlemeye başlayıp Mac’inizde de tamamlayabilmek mümkün.

Kliplerinizi seçerek başlıkları yerleştirebilir, müzik ve efektleri ekleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca, sinema kalitesinde göz alıcı filmler için 4K videoları da destekliyor. Videoların hızlarıyla oynayarak aksiyon çekimlerini daha heyecanlı hale getirebilirsiniz. Resim içinde resim veya bölünmüş ekran gibi efektlerle, okul projelerinize profesyonel bir yayın görünümü kazandırabilirsiniz. Sinematik bir dokunuş için 10 yaratıcı video filtresinden birini seçilebiliyor. Filmlere monokrom bir stil verilebiliyor, nostaljik bir dokunuş eklenebiliyor veya eski kovboy filmlerini andıran bir görünüm elde edilebiliyor. Uygulamanın iOS versiyonunu buraya tıklayarak, Mac versiyonunu ise App Store üzerinden indirebilirsiniz.

İlgili Video

iPhone X için yeni reklam filmi