reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın en önemli uygulamaları artık herkes için ücretsiz

Apple’ın kendi platformları için geliştirdiği birçok uygulama bulunuyor. Ancak bu uygulamaların bazıları uzun yıllardır ücretli olarak sunuluyor. Bir süredir yeni cihaz alanlara bu uygulamaları ücretsiz olarak veren Apple, nihayet söz konusu uygulamaları tamamen ücretsiz hale getirdi.

iMovie, Numbers, Keynote, Pages ve GarageBand’in hem macOS hem de iOS’te yer alan uygulamaları bundan böyle ücretsiz bir şekilde edinilebiliyor. Bir süredir yeni cihaz alanlar bu uygulamaları zaten ücretsiz kullanıyordu. Fakat 2013 yılından daha eski bir Apple cihazı kullanıcısıysanız bu uygulamaları kullanabilmek için belirli bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyordu. Bu nedenle her biri alanında oldukça başarılı olan uygulamalardan bazı kullanıcılar mahrum kalıyordu. Eğer eski bir Apple cihazı kullanıyorsanız ve bu uygulamaları satın alıp almama konusunda kararsız kaldıysanız artık ücretsiz olarak uygulamaları cihazınıza indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygulama isimlerini mağazada aratarak indirmek veya Apple’a ait uygulamaların tamamına erişim sağlayarak ücretsiz olan uygulamalara göz atmak.

İşletim sistemlerinde her işlemin basit bir şekilde gerçekleştirilmesine çalışan ve her alanda kendi çözümünün kullanılmasından yana olan Apple’ın bu hamlesini başarılı bulduğumuzu söylemekte yarar var. Umarız Apple bundan sonra piyasaya süreceği uygulamaları da ücretsiz tutmaya devam eder.

YORUMLAR