reklamı kapat

POPÜLER

Uzaktaki arkadaşlarınızla beraber video izleten uygulama: Cabana

Geçen yıllarda popüler olsa da son zamanlarda eski popülaritesini kaybeden Tumblr, farklı alanlarda yükselişe geçmeyi hedefliyor. Geliştirilen Cabana isimli uygulama, video izleme uygulamaları arasına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Yahoo’nun satın alımından 3 yıl geçtikten sonra geçtiğimiz yılı 482 milyon dolar zararla kapatan Tumblr, yeni bir şeyler denemek istiyor. Cabana kullanıcıları en hassas olduğu yerden, video reaksiyonlarından vuruyor. David Karp, uygulamanın eğlenceli ve benzersiz bir deneyim sunduğunu belirtiliyor. Beğenilen videoları birileriyle paylaşmanın sayısız yolu olduğunu belirten Karp, yine de en iyi deneyimin arkadaşınızı bilgisayarın başına getirerek veya telefondan video izleterek yaşandığını belirtiyor. Video izlerken arkadaşınızın verdiği tepkileri görememenin en önemli sorun olduğu belirtilirken Cabana’nın bu sorunu ortadan kaldırdığına dikkat çekiliyor.

Tumblr’ın yeni uygulamasında birkaç kişiyle aynı anda görüntülü görüşme gerçekleştirilebiliyor ve birlikte video izleniyor.Böylece kimin videoya nasıl tepki verdiği canlı olarak takip edilebiliyor ve bu da oldukça eğlenclei bir ortamın oluşmasını sağlıyor. Daha sonrasında arkadaş grubunuzla birlikte bir başka arkadaş grubunun diğer grubun videosuna gösterdiği tepkileri izlemek mümkün oluyor. Reaksiyon videolarının iç içe geçtiği uygulama eğlenceyi farklı bir boyuta taşıyabiliyor. Grubun izlemek istediği video tamamen kendilerine kalmışken bir grubun en fazla 5 kişiden oluştuğunu belirtelim.

Şimdilik yalnızca iOS mağazasında yer alan uygulama maalesef henüz Türkiye’de kullanılmıyor. Uygulamanın yakında Android sürümüyle karşımıza çıkması ve daha fazla ülkede kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.